Którą kupić przyczepę kempingową?

Którą kupić przyczepę kempingową?

Kiedy podejmiemy decyzje o kupnie pierwszej przyczepy kempingowej, wówczas pojawia się dylemat którą nabyć oraz na co zwracać uwagę aby się nie okazało, że kupi się studnie bez dna i będzie trzeba do niej wiele dołożyć ażeby nareszcie pojechać na wytęsknione wczasy.

przyczepa

Autor: Luke Ma
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli kupuje się przyczepę nowiutką wtenczas nie będzie większych kłopotów z wyborem, ale problem pojawia się głównie w trakcie kupna przyczepy używanej. Niżej przedstawiamy parę najistotniejszych spraw, jakie powinniśmy sprawdzić przed dobiciem targu.
Portfel, pieniądze

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Pierwszą sprawą, na którą warto zwrócić uwagę przed poszukiwaniem swego mieszkania na kółkach to jak ciężką przyczepę będzie w stanie uciągnąć pojazd jaki mamy. Nie chodzi tu jedynie o pojemność oraz moc silnika, co także nie jest bez znaczenia ale najpierw warto się skoncentrować na regulacjach oraz bezpieczeństwie.

Czujesz ochotę na następne zajmujące artykuły? Nie zwlekaj! Przygotowaliśmy ich dla Ciebie wiele. Więc klikaj (http://www.skalnik.pl/sprzet-turystyczny/namioty/czteroosobowe) i ciesz się ostatnimi wątkami.

Starczy skontrolować w dowodzie rejestracyjnym punkty Q1 i Q2, po sprawdzeniu owych informacji, już będzie wiadomo jakiej wagi (przyczepa gastronomiczna cena) będzie nam potrzebna – są to wagi zgodne z homologacją pojazdu i nie możemy ich przekroczyć ażeby nie nadszarpnąć konstrukcji pojazdu.

Jednakże by nie było za łatwo to w naszym kraju wiążą jeszcze inne przepisy aniżeli w innych krajach Europy i jeżeli pragniemy ciągnąć przyczepę z hamulcem najazdowym (czyli działającym grawitacyjnie nie zaś takim pobudzanym dodatkowo z miejsca kierowcy, czy też pneumatycznym bądź elektronicznym, jaki sam rozdziela moc hamowania) to DMC auta ciągnącego powinno być wyższe od DMC przyczepy o 33% więc notacja w Dowodzie Rejestracyjnym w pozycji O1 jest w pewnym sensie w naszym kraju nie ważny.
Comments are closed.