Którą kupić przyczepę kempingową?

Którą kupić przyczepę kempingową?

Kiedy podejmiemy decyzje o kupnie pierwszej przyczepy kempingowej, wówczas pojawia się dylemat którą nabyć oraz na co zwracać uwagę aby się nie okazało, że kupi się studnie bez dna i będzie trzeba do niej wiele dołożyć ażeby nareszcie pojechać na wytęsknione wczasy.

przyczepa

Autor: Luke Ma
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli kupuje się przyczepę nowiutką wtenczas nie będzie większych kłopotów z wyborem, ale problem pojawia się głównie w trakcie kupna przyczepy używanej. Niżej przedstawiamy parę najistotniejszych spraw, jakie powinniśmy sprawdzić przed dobiciem targu.
Portfel, pieniądze

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Pierwszą sprawą, na którą warto zwrócić uwagę przed poszukiwaniem swego mieszkania na kółkach to jak ciężką przyczepę będzie w stanie uciągnąć pojazd jaki mamy. Nie chodzi tu jedynie o pojemność oraz moc silnika, co także nie jest bez znaczenia ale najpierw warto się skoncentrować na regulacjach oraz bezpieczeństwie. Starczy skontrolować w dowodzie rejestracyjnym punkty Q1 i Q2, po sprawdzeniu owych informacji, już będzie wiadomo jakiej wagi (przyczepa gastronomiczna cena) będzie nam potrzebna – są to wagi zgodne z homologacją pojazdu i nie możemy ich przekroczyć ażeby nie nadszarpnąć konstrukcji pojazdu.

Jednakże by nie było za łatwo to w naszym kraju wiążą jeszcze inne przepisy aniżeli w innych krajach Europy i jeżeli pragniemy ciągnąć przyczepę z hamulcem najazdowym (czyli działającym grawitacyjnie nie zaś takim pobudzanym dodatkowo z miejsca kierowcy, czy też pneumatycznym bądź elektronicznym, jaki sam rozdziela moc hamowania) to DMC auta ciągnącego powinno być wyższe od DMC przyczepy o 33% więc notacja w Dowodzie Rejestracyjnym w pozycji O1 jest w pewnym sensie w naszym kraju nie ważny.
Comments are closed.