W jaki sposób nauczyć się jeździć konno?

W jaki sposób nauczyć się jeździć konno?

Powiada się, iż nauka konnej jazdy może zająć całe życie. Jednak ażeby móc samodzielnie wyruszyć konno na eskapadę do lasu, wcale nie trzeba miesięcy nauki.
Swoją przygodę z końmi powinniśmy zacząć od wyboru odpowiedniego klubu jeździeckiego.

miejsce

Autor: Gadżeter
Źródło: http://znajdz-prezent.pl
Takiego, w jakim zatrudnieni są wykwalifikowani instruktorzy, w którym kanie helenowskie traktuje się z czcią, prawidłowo się je karmi jak też pielęgnuje. Kiedy już znajdziemy takie miejsce, a w dobie wyrastających niczym grzyby po deszczu specjalistycznych ośrodków jeździeckich przy jakich nierzadko znajduje się pensjonat dla koni, nie powinno to sprawić większego kłopotu, zaczynamy od uzyskania paru fundamentalnych informacji o wierzchowcach oraz ich zachowaniu. Nasz szkoleniowiec powinien zabrać nas na króciutki spacerek po stajni, przedstawić jak żyją konie, opowiedzieć o ich obyczajach, o tym co kochają, natomiast czego nie, zademonstrować podstawowe rasy jak też maści koników. Powinien również dać nam porady, w jaki sposób powinno się zachowywać się przy koniku. Należy mieć na uwadze, że koniki są to zwierzęta z natury płochliwe. Nie należy przy nich wykonywać gwałtownych ruchów, nie wolno krzyczeć a także bez uprzedzenia głosem podchodzić, przede wszystkim od strony zadu.
pensjonat dla koni

Autor: 澎湖陽光阿有專業浮潛
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejnym krokiem jest nauka czyszczenia jak też siodłania. Konik przed każdą jazdą powinien być dokładnie wyszczotkowany. Prócz wyszczotkowania sierści powinniśmy zadbać o czystość jego kopyt, a także usunąć słomę z ogona i grzywy. Szczotkowanie to nie tylko forma pielęgnacji.

Jest to również rodzaj budowania relacji z wierzchowcem oraz zaufania. Pierwsze kroki stawiamy na lonży. Jest to długa linka, na jakiej trener trzyma wierzchowca, poruszającego się pomału (stępem) po okręgu.
Comments are closed.