Z jakich powodów Europa jest niezwykłym kontynentem? Przeczytaj nasz mały przewodnik

Z jakich powodów Europa jest niezwykłym kontynentem? Przeczytaj nasz mały przewodnik

Stary Kontynent może nie ma najładniejszego położenia geograficznego – przecież geografia Chin albo USA jest przynajmniej z naszego punktu widzenia atrakcyjniejsza, to jednak prawda jest taka, że akurat na naszym kontynencie znajdują się najładniejsze miasta.

paryż

Autor: Steve Baty
Źródło: http://www.flickr.com

Fani zwiedzania ładnych miast w sumie wcale nie muszą polecieć do Afryki albo Australii, aby ujrzeć fantastyczne zabytki oraz atrakcje turystyczne. I to jest świetne. Również w Polsce mamy sporo niezwykłych miast: Warszawa, Gdańsk albo Przemyśl są godne sporego zainteresowania.

Jednakowoż w owym artykule będą opisane nieco takie miasta, które są zlokalizowane za granicą. Na samym początku warto wspomnieć o Amsterdamie – niezwykłe miasto, które jest szczególnie słynne ze swojego liberalizmu obyczajowego. Zatem prostytucja czy narkotyki są w stolicy Holandii w zupełności legalne.

Jeśli szukasz podobnych materiałów na prezentowany wątek, to kliknij tu – ta oryginalna strona (http://warynski.pl/biura-do-wynajecia-warszawa/) zawiera podobne treści.

Choć w wielkim błędzie jest taki turysta, który chce ominąć Amsterdam, ponieważ uważa, że jeżeli nie interesują go takie atrakcje, mocno się w Amsterdamie będzie nudził. W końcu mówimy o niesamowicie pięknym mieście!

W takim razie atrakcje w Amsterdamie jak bardzo się spodobają także tym trochę bardziej konserwatywnym turystom. W szczególności warto odwiedzić amsterdamskie muzea – nawet ci ludzie, którzy w zasadzie nie chodzą po muzeach i tak powinni zajrzeć do jakiegoś. Chociażby z tej przyczyny, że holenderskie malarstwo to ścisła światowa czołówka. Po prostu pewne muzea trzeba zobaczyć, nie ma innej możliwości. Należy także zwiedzić Paryż (http://www.sportsevents.pl/futbol/wyjazdy-na-mecze-paris-saint-germain-fc/), czyli chyba najsłynniejszą stolicę w Europie. Rzym i Londyn także są modne oraz niezwykłe, ale to Paryż jest jakby nie patrzeć legendarny.

O ogromnej estymie jaką cieszy się Paryż niech świadczy to, że nieustannie paryskie uliczki są pełne artystów, a oprócz tego nadal Paryż jest modny wśród elit. Tak naprawdę atrakcje turystyczne w Paryżu są tak bardzo rozbudowane, iż zobaczenie wszystkich jest praktycznie niemożliwe. A więc hipotetycznie możemy odwiedzać Paryż raz w roku, a tak czy siak nie zobaczymy wszystkiego. Należy również napisać o Pradze – stolica południowych sąsiadów to fantastyczne miejsce, chociaż ostatnimi czasy coraz częściej przyjęło się mówić, że ładniejszy od Pragi jest polski Kraków. Cóż, Kraków to także niezwykłe miejsce.

Comments are closed.