Jak wybrać stylowe ubranie do biura?

Jak wybrać stylowe ubranie do biura?

Panie zatrudnione w biurze muszą szanować określone zasady dotyczące garderoby. Nie mogą pozwolić sobie na swobodne sukienki lub za krótkie spódniczki, gdyż muszą obsługiwać klientów bądź partnerów biznesowych oraz za każdym razem prezentować się gustownie.

kobieta

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com

Nasz wygląd ma ogromny wpływ na kontakty z ludźmi, własnym ubiorem zaś można podkreślić uznanie dla drugiego człowieka. Jak wobec tego wybrać idealne stylizacje do biura? U kobiet zawsze sprawdzają się żakiety, które można nałożyć tak samo do spodni, jak też do spódniczki. Muszą być dobrane kolorystycznie oraz pod względem tkaniny, by stanowiły harmonijną całość. Najlepsze są stonowane kolory, które nie zwracają uwagi – z apaszką za to albo z obuwiem możemy odrobinę poszaleć, aby lepiej się czuć i mieć dobre samopoczucie na co dzień. Kobiety często ubierają sukienki, przy czym należy pamiętać, by nie miały zbyt głębokiego dekoltu oraz nie odkrywały ramion.

Jeśli ten temat Cię , to z pewnością zainteresuje Cię również nowa publikacja na to zagadnienie, ponieważ także posiada pasjonujące informacje.

Latem, aby nie czuć gorąca, wystarczy wybrać sukienkę z lekkiego, zwiewnego materiału, a rękawek z pewnością nie będzie nam zawadzać. Jeśli chodzi o bluzki damskie, do każdego ubioru sprawdzą się bluzki z kołnierzykiem.

kobieta

Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com

Są niezwykle gustowne oraz pasują również na poważne spotkanie biznesowe w restauracji. Wybierajmy bluzki z tkanin, które się nie zagniatają, by zawsze prezentować się dobrze. Jeśli nakładamy zwyczajną bluzkę, ostatnio wyjątkowo popularne są dopinane kołnierzyki. Można wybrać je w całkowicie innym kolorze niż kolor bluzki, by zarazem pełniły rolę ozdoby. Wtedy warto jest już zrezygnować z dużego naszyjnika, ponieważ taki kołnierzyk zupełnie wystarczy.

Na koniec należy jeszcze wspomnieć o długości spódnic oraz sukienek – najbardziej wymagana jest długość do kolan, a poza tym zawsze powinno się wkładać rajstopy albo pończochy, bez względu na pogodę. Poza wyborem konkretnych części stylizacji istotne jest także, aby ubranie zawsze wyglądało schludnie, a więc było czyste i ładnie wyprasowane. Nie można też zapominać o dodatkach, np. o dyskretnej biżuterii oraz dopracowanym makijażu. Włosy powinny być gładko zaczesane albo upięte, a manicure – staranny. Takie drobne szczegóły mają niewątpliwy wpływ na cały wygląd, zatem na nie także warto jest zwrócić uwagę, aby ładnie wyglądać oraz dobrze się czuć.
Comments are closed.