O jakich sprawach należy pamiętać przy kupowaniu najlepszej jakości męskiej koszuli?

O jakich sprawach należy pamiętać przy kupowaniu najlepszej jakości męskiej koszuli?

Od dawna są one nieodzownym składnikiem szafy dowolnego faceta. W chwili jej kupna, należałoby kierować się nie tylko jej wyglądem, lecz również materiałem, z jakiego została stworzona, metodą jej wytworzenia czy też przeznaczeniem, do jakiego ją kupujemy.
Trzeba pamiętać, że białe koszule męskie mogą zostać produkowane w wersji eleganckiej, ale również sportowej.

dziecko - wizja

Autor: jurek_jjt
Źródło: http://www.flickr.com
białe koszule męskie

Autor: Monika Dąbrowska
Źródło: Monika Dąbrowska

Należałoby więc pamiętać o kilku sprawach. koszula ma dwa wymiary: kołnierza oraz samej koszuli. Dobrze dobrany kołnierzyk mógłby przylegać do szyi w taki sposób, żeby można było łatwo wkładać palce pomiędzy szyję a koszulę. Rozmiar kołnierzyka to nic innego jak obwód szyi mierzony w centymetrach, zwiększony o rozłożystość jednego lub dwóch palców. Niezwykle ważny jest też fason koszuli, o jakim notyfikacja powinna być na metce. Mógłby to być przykładowo „custom fit” (powinna nadawać się na każdą sylwetkę), „regular fit” (tradycyjna koszula nie zawierająca wcięcia w tali) czy też „slim fit” (krój wyszczuplony). Niezwykle duże znaczenie ma również długość rękawa i typ mankietów. Rękaw koszuli mógłby sięgać za nadgarstek i wystawać ok. 1cm spod rękawa marynarki. Do doboru są dwa rodzaje mankietów: na guziki i na spinkę.
Bez wątpienia najlepszym materiałem z którego wykonuje się koszule okazuje się być bawełna. Na lato w mniejszym stopniu formalne koszule produkuje się także z lnu. Wytwórcy koszul czasem lubią stosować skład 20% poliester 80% bawełny, dzięki czemu koszula jest tańsza i się mniej marszczy w porównaniu z tą zrobioną w 100% z bawełny, przy czym trzeba mieć w pamięci, że sztuczne materiały są zdecydowanie mniej komfortowe i powodują nadmierne pocenie.

Nie polecane są natomiast koszule z mieszanek nienaturalnych tkanin.

Zachęcamy – naciśnij tutaj czapka zimowa dla noworodka i przenieś się na kolejną naszą stronę. Tam czekają na Ciebie świeże i rzetelne artykuły.

Dobrej jakości koszule wyprodukowane są z bawełny egipskiej, sea island albo pinpoint. Niestety nieczęsto na etykietach koszul wymieniane bywają informacje o gramaturze surowca.

Comments are closed.