W jaki sposób musimy wybierać pasek męski i o czym należy w takiej sytuacji pamiętać?

W jaki sposób musimy wybierać pasek męski i o czym należy w takiej sytuacji pamiętać?

Pasek do spodni to drobiazg, który wielokrotnie jest wskaźnikiem naszej wiedzy o aktualnej modzie. Właściwie wyselekcjonowany przemawia prawidłowo o guście właściciela, w przeciwnej okoliczności mógłby być uznany za faux-pas.

buty piłkarskie

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Wybór w sklepach jest znaczny, paski są wykonywane z wielu różnorodnych surowców, posiadają przeróżne odcienie oraz często dodatkowe dekoracje, nie bez wartości jest również kolor oraz rozmiar sprzączki.
Jeżeli ciekawią Cię paski męskie i chcesz zakupić jeden z nich w prezencie dla swego ukochanego mężczyzny, powinnaś pamiętać, aby kupić produkt w odpowiednim fasonie. Pasek do garnituru musi realizować minimalnie 2 reguły: odpowiadać odcieniem oraz surowcem do butów oraz innych dodatków. Skórzany pasek do garnituru musi posiadać spokojny odcień – w tym wypadku najwyższa będzie czerń albo ciemniejszy brąz. Sprzączka powinna być nieoficjalna, a jej kolor (srebro albo mosiądz) powinien odpowiadać do spinek do mankietów oraz zegarka. Dzięki temu pełny ubiór będzie do siebie pasował, a my unikniemy modowego fux-pas.
O fasonie typu „smart-casual” mówi się, gdy poszukujemy idealnego świadczenia między stylem oficjalnym, a codziennym. Nim więc przejdziemy do zakupów, namyślmy się, do czego będziemy wkładać nowy pasek taktyczny, aby wyszukać taki, który będzie spełniać nasze wymagania. Poza tym zakładając pasek ani razu nie stosuj innych kolorów do niego oraz do obuwia. Ponadto długość pasków to ich fundamentalny współczynnik, równie ważny jak materiał czy barwa.

Wymiar musi być odpowiedni – zbyt ciasno przypinany pasek może uwypuklać większy brzuch, prezentuje się nieestetycznie, a do tego jest zwyczajnie niewygodny. Duża część modeli pasków ma nieparzystą liczbę dziurek, musisz wybrać taki, aby mieścić się na środkową dziurkę.
Comments are closed.