Co symbolizuje tanzanit oraz kto może nosić biżuterię z tym kamieniem?

Co symbolizuje tanzanit oraz kto może nosić biżuterię z tym kamieniem?

Kamień taki występuje w naturze 1000 razy rzadziej niż brylant. Może intrygować swą różnorodnością barw. Barwy tego kamienia to kolory od liliowo-niebieskiego poprzez kobalt aż do niebiesko-fioletowego.
Tanzanity są to kamienie, które pomagają pojąć uczucia i pomagają także otwarcie je komunikować.

bag

Autor: sexyninjamonkey
Źródło: http://www.flickr.com
snowboard

Autor: centralniak
Źródło: http://www.flickr.com
W rezultacie tanzanity są źródłem potęgi i źródłem zrozumiałych poglądów oraz mądrości. Niektórzy uważają, że uspokajają rozgorączkowany umysł oraz pomagają zrelaksować się i zwolnić tempo. Tego typu kamień jak tanzanit uosabia nieposzlakowaną oraz niekonwencjonalną elegancję. Tanzanity tym samym posiadają dobroczynny wpływ na pracoholików i osoby, które są przepracowane. Są to idealne kamienie dla osób, które lubią odróżniać się z tłumu. Biżuteria naszyjniki ręcznie robione z tanzanitem działa łagodząco i inspirująco na te osoby, które urodzone są w kwietniu. Tanzanit określany jest też kamieniem magii, gdyż wzmacnia życie wewnętrzne oraz jest także określany kamieniem pracoholików, gdyż dopomaga osobom aktywnym życiowo odnaleźć równowagę między życiem zawodowym i prywatnym.
tanzanity

Autor: Axami

Srebrna biżuteria z tanzanitem jest wspaniałym pomysłem na upominek oraz metodą na podkreślenie swej indywidualności. Osoba, która nosi tego typu biżuterię z tanzanitem chciałaby wyróżnić się z tłumu i emanuje indywidualizmem i pewnością siebie. Właściwie oszlifowany i oprawiony tanzanit zachwycać może unikatową barwą i brylancją. Bardzo szybko kamień taki stał się uosobieniem luksusu i wyrafinowania. Biżuterię z tanzanitem mogą wkładać panie w jakimkolwiek wieku, gdyż jest to kamień bardzo uniwersalny, który dopasowuje się do różnych okazji oraz różnych kreacji. Najlepiej kamienie prezentują się w otoczeniu malutkich brylantów, które jeszcze w większym stopniu ukazują jego niebieski blask.

Jest to także niezwykle cenny kamień podobnie jak diament, lecz rzadziej napotykany. Twierdzi się, że przy dotychczasowym wydobyciu, złoża tego kamienia będą wyczerpane za 10-15 lat.
Comments are closed.