Praca na recepcji hotelu – sprawdźmy, jak naprawdę wygląda to od kuchni

Praca na recepcji hotelu – sprawdźmy, jak naprawdę wygląda to od kuchni

Jeśli myślisz o pracy recepcjonistki w hotelu, najprawdopodobniej wydaje Ci się ona całkiem nudna – co wręcz może być interesującego w obsługiwaniu gości hotelu, a równocześnie mało wymagająca – w większości wypadków wydaje nam się, iż recepcjoniści praktycznie nic nie robią i nie mają najmniejszych zadań, zatem ich dzień pracy zazwyczaj upływa przykładowo na czytaniu książek.

wrocław

Autor: michimaya
Źródło: http://www.flickr.com
Tymczasem okazuje się, iż nic mocniej mylnego – praca recepcjonisty może być ogromnie wymagająca!
samochody na parkingu

Autor: Nicolas Senaud
Źródło: http://www.flickr.com

Na czym konkretnie to polega?
więcej szczegółow

Autor: Chris Waits
Źródło: http://www.flickr.com
Wyobraź sobie, iż praca (zobacz – tanie kwatery pracownicze warszawa mokotów) recepcjonisty to na pewno o wiele więcej niż tylko to, co możemy zaobserwować na zewnątrz – czyli wydanie gościowi karty do pokoju oraz odbiór jej od niego po wymeldowaniu.

Jeśli myślisz, że dane w internecie nie są wystarczające, to przejdź do linku (http://www.nadwigrami.pl/stadnina-koni.html), gdzie znajdziesz dokładniejsze opracowania zagadnień – odsyłacz znajduje się tutaj.

Recepcjoniści zazwyczaj mają w komputerach specjalistyczne oprogramowanie hotelowe, która pomaga im zarządzać chociażby korespondencją e-mail – do jednego hotelu co dnia może wpływać nawet kilkaset e-maili z pytaniami o konkretne daty i ceny najmu pokoju! Żeby sprawnie tym wszystkim zarządzić, konieczne jest nie tylko szybkie odpowiadanie na poszczególne wiadomości, ale również oprogramowanie hotelowe typu PMS, które pozwoli uniknąć pomyłek rodzaju podwójnej rezerwacji tego samego pokoju na tę samą datę.

Życzenia gości
hotele o lepszym standardzie chwalą się również tym, że recepcjoniści spełnią wszelkie życzenia gości hotelu. Dla przeciętnego recepcjonisty nie jest bynajmniej niczym nadzwyczajnym zamówienie jedzenia w środku nocy lub taksówki na lotnisko.

Jednocześnie taka osoba powinna dysponować wielką ilością wiadomości na temat dla przykładu komunikacji miejskiej czy zabytków w swoim mieście – nie da się wszak zaprzeczyć, iż recepcjoniści zazwyczaj traktowani są jako doskonałe źródło informacji. Bycie recepcjonistą to bez wątpienia może być wyjątkowo wyczerpująca praca!
Comments are closed.