Czy cudowny medalik nosi dużo ludzi i co on oznacza?

Czy cudowny medalik nosi dużo ludzi i co on oznacza?

W trudnych chwilach Maryja w każdym wypadku dopomaga ludziom. Ten medalik pomógł wielu osobom w odzyskaniu nadziei na poprawienie zdrowia. Jest dziś wiele świadectw osób, które doświadczyły cudownego działania medalika.

Stylowa

Autor: paparutzi
Postać medalika była przekazana przez świętą Katarzynę, która otrzymała wskazówki dotyczące wyglądu medaika od Matki Boskiej.
naszyjnik

Autor: Geneva Vanderzeil apairandasparediy.com
Źródło: http://www.flickr.com
Medalik cudowny nosi dziś mnóstwo ludzi na wszystkich kontynentach. Mnóstwo z takich osób otrzymało obiecane przez Maryję łaski i dlatego ten medalik jest tak niezwykle doceniany. Na rewersie jest Matka Boska, która stoi na kuli ziemskiej, a stopą rozgniata głowę węża czyli szatana.

To zagadnienie jest dla Ciebie ciekawe? Sprawdź też podobne wątki na ten omawiany temat, które na pewno są tak samo wciągające.

Z dłoni jej wychodzą świetliste promyki, które oznaczają łaski uzyskiwane przez wszystkich, którzy błagają o nie z ufnością. Na brzegu medalika jest napisana modlitwa. Na rewersie widzimy wielkie „M” a nad nim krzyż Pański, który symbolizuje uczestnictwo Matki Boskiej w męce Jezusa. Dookoła jest 12 gwiazd, które tworzą koronę Niepokalanej Maryi. Sercu Jezusa otoczonemu cierniową koroną towarzyszy serce Maryi przebite mieczem i oznacza to ból Maryi.

Medalik cudowny rozpowszechnił się niezwykle prędko w cudowny sposób. Za pośrednictwem medalika miały miejsce niezliczone nawrócenia i uzdrowienia. Medaliki są rozdawane ludziom podczas Niedziel Maryjnych. Organizowane są w parafiach. Po medalik można by także zgłosić się do członków Stowarzyszenia Cudownego Medalika. Nie poświęcony medalik możemy zamówić również w Centrum AMM. Dwanaście gwiazd na początku znajdowało się nad głową Maryi. Symbol ten był jednak przeniesiony z awersu na rewers przez jubilera ze względów estetycznych.

Rewers medalika przedstawia jedność Chrystusa z Kościołem, ale podkreśla również postać Bożej Matki jako naszej Matki oraz Matki Boga. Ofiarowuje ona Bogu całą ludzkość. W internecie możemy przeczytać mnóstwo świadectw, które mówią o cudownej mocy medalika.
Comments are closed.