Odpoczynek w Hiszpanii – co warto wiedzieć

Odpoczynek w Hiszpanii – co warto wiedzieć

Wizyta w Hiszpanii to tylko walory, w końcu to świetny klimat, wszechobecne słońce, smaczne jadło oraz generalnie dobry nastrój.
Jednakże nawet w czasie wczasów zdarzają nam się sytuacje łagodnie powiadając frustrujące, wynikające nie z animozji, złego wychowania albo braku dobrych manier u jednych bądź drugich lecz tylko i jedynie z różnic kulturowych pomiędzy naszymi rodakami a Hiszpanami oraz zasad panujących w obydwu państwach.

Jeśli więc wyjeżdżacie do Hiszpanii oraz potrzebujecie ustrzec się niekoniecznego stresu w restauracji, aptecznym punkcie albo w kolejce do autobusu, zapoznajcie się z naszym krótkim przewodnikiem.
hiszpania

Autor: VnGrijl
Źródło: http://www.flickr.com
ekwipunek

Autor: Pavlo Boyko
Źródło: http://www.flickr.com
Przebywając w Hiszpanii koniecznie musicie się wybrać na jarmark zatem mercadillo bądź rastro, na tym drugim odnajdziecie na ogół starocie, rzeczy używane czy też po okazyjnych kosztach. Na targu skosztujecie prawdziwej hiszpańskości, usłuchacie ośmielających do kupn sprzedawców i do tego z pewnością nie wyjdziecie z pustymi dłońmi bowiem oferta warzyw, owoców jak też owoców morza powala. Na kramach z reguły obowiązuje kolejka czy „se pide a la vez” a wtenczas najlepiej poszukiwać kontaktu wzrokowego ze sklepową i czekać aż spyta: „¿Qué te pongo, guapa?”
Ażeby wkroczyć do autobusu musicie ustawić się w ogonku i uwierzcie, lepiej jest jej przestrzegać. Do autokaru wchodzi się przednimi drzwiami, a biletów na autobusy miejskie nie nabywa się w kioskach lecz u kierowcy.

Warto mieć ze sobą małe nominały albowiem kierowca może po prostu nie chcieć zbyć biletu.

Czy pragniesz może otrzymać link do artykułu (https://www.coraltravel.pl/incentive), gdzie czekają na Ciebie kolejne posty? Myślimy, że spodoba Ci się nasz serwis.

Autokary nie zatrzymają się na każdym jednym przystanku, z tej przyczyny prozaiczny fakt, wciśnięcia klawisza STOP jeżeli potrzebujecie wysiąść jest niezwykle ważny.https://www.intersport.pl/sporty/narciarstwo/odziez-narciarska/bielizna-narciarska-damskie.html bielizna termoaktywna damska narciarskaTaka jest Hiszpania.

Comments are closed.