Gdzie wybrać się na wspaniałe wakacje?

Gdzie wybrać się na wspaniałe wakacje?

Polska jest państwem posiadającym urokliwe tereny górskie i dostęp do morza, co czyni ją atrakcyjną dla turystów. Spór o to, czy lepiej wykorzystać czas urlopu w górach, czy na morskim wybrzeżu tkwi głęboko polskiej kulturze, trzeba jednak być wdzięcznym za możliwość wyboru – każdy turysta znajdzie tutaj coś, co go może zainteresować. Polska jest słynna na całym kontynencie europejskim ze wspaniałych, niewielkich miejscowości wypoczynkowych. Nie dziwi więc, że ten piękny kraj przyciąga coraz większe rzesze zagranicznych przyjezdnych.

Nad morze

Międzyzdroje  - nadmorska plaża

Autor: Salon Nowojorski
Źródło: http://www.flickr.com/

Miłośnicy morskich krajobrazów z całą pewnością polubią Kamień Pomorski. Jest to nieduże miasto położone na północno zachodnim krańcu Polski, niedaleko granicy z Niemcami. (Sylwester w Poznaniu) To miasto zachwyca nie tylko malowniczym krajobrazem i morskim klimatem, ale także spora liczbą wspaniałych zabytków. W mieście działa także kilka ośrodków uzdrowiskowych udostępniających noclegi, Kamień (sprawdź asortyment) Pomorski jest bowiem miejscowością uzdrowiskową. Będąc w pobliżu należy obowiązkowo odwiedzić Stare Miasto, gdzie jest dużo pięknych, zabytkowych kamienic oraz inne piękne budowle. Miejscowość ta jest oczywiście najbardziej atrakcyjna w lecie, kiedy to można opalać się na wybrzeżu i kąpać w pobliskim morzu. Kamień Pomorski jest także miejscowością rybacką, będąc tam nie wolno nie spróbować ryby prosto z morza.

W góry

Wycieczki, góry

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Jedną z najpiękniejszych miejscowości górskich jest Krynica-Zdrój, zwana również Krynicą Górską. Położona jest ona na południowym wschodzie Polski, niedaleko granicy ze Słowacją.

Zaciekawił Cię taki tekst? Jeśli tak, to bez wahania sprawdź też ten odnośnik. Inne tego typu informacje znajdziesz również tu (https://artykulyreligijne.pl/obrazy-swieta-rodzina).

Przed wybraniem się w to piękne miejsce, warto wpisać w wyszukiwarkę hasło „Krynica Górska noclegi” i uprzednio zamówić nocleg w pensjonacie. (Sylwester Raciąż) Jest to bowiem popularne miejsce wypoczynku i usiłując zająć nocleg u szczytu sezonu urlopowego można się rozczarować. Krynica jest najpiękniejsza w zimie, i mimo, że nie nie znajdują się tam stoki narciarskie dobrze jest pojechać tam właśnie wtedy. Należy jednak wiedzieć, że samotne górskie wyprawy zimą mogą się okazać bardzo niebezpieczne. Udając się do tego miasta najlepiej pojechać pociągiem. Znaczącym utrudnieniem w mieście jest bowiem niedobór miejsc parkingowych dla zwiedzających.

Comments are closed.