Kilka pomysłów na zimowy urlop

Kilka pomysłów na zimowy urlop

Polacy w dalszym ciągu bardzo chętnie wypoczywają zimą w górskich miejscowościach. Na wzór mieszkańców innych krajów często wybierają wypoczynek w ruchu. Okres zimowy jest bowiem doskonałym czasem do uprawiania sportów, szczególnie dla osób które pragną mieć cały czas letnią kondycję. Często słyszy się jednak o ludziach, którzy lubią w okresie zimowym wypoczywać również na wybrzeżu. Do tej grupy osób zalicza się zazwyczaj biegaczy i cyklistów, którzy lubią aktywnie spędzać czas w wyludnionych miejscowościach, które w lecie tętnią życiem.

Dla miłośników tradycji

gory-widok

Autor: Jennifer C.
Źródło: http://www.flickr.com

Najbardziej zatłoczonym polskim zimowym kurortem jest z pewnością Zakopane. Atrakcyjna architektura tej miejscowości, bliskość stoków i wiele różnych możliwości noclegów czyni z tej okolicy idealną bazę wypadową na zimowe szaleństwa. Różne apartamenty w Zakopanem są dostępne pod względem cen dla wszystkich – w wypadku usług wykonywanych przez osoby prywatne, turyści preferujący luksus na pewno znajdą tam również apartamenty w sercu Zakopanego o oczekiwanym standardzie. W pobliżu Zakopanego znajduje się parę stoków narciarskich i wiele wypożyczalni sprzętu narciarskiego. Bogatsi ludzie mogą się tam również zaopatrzyć w nowe narty lub deskę snowboardową, w jednym z tamtejszych sklepów z artykułami sportowymi. Zakopane oferuje także sporo punktów gastronomicznych i wiele nocnych rozrywek. Oprócz tego podobnie jak w lecie miasto oferuje możliwość zakupu różnorodnych pamiątek i prezentów.

Dla lubiących spokój

Dla wielu zasadniczą wadą pobytu w Zakopanem jest panujący tam w okresie zimowym tłok.więcej zobaczysz w artykule – więcej treści na ten temat -Często słyszy się o ludziach odwiedzających bałtyckie kurorty poza okresem wakacyjnym. Jednym z tego rodzaju kurortów jest bez wątpienia Sopot – zatłoczony w okresie letnim, zazwyczaj pusty poza nim. To zdecydowanie okazja dla ludzi lubiących spokój. Noclegi w Sopocie nie są problemem, działa tam dużo hoteli o najróżniejszym standardzie. Hotele te są zwykle czynne cały rok. Co prawda opalanie się na brzegu i pływanie w morzu nie są wówczas możliwe (chyba że dla członków klubu morsów), jednak spacer brzegiem morza czy zwiedzanie tamtejszych zabytków bywa poza sezonem propozycją niezwykle interesującą|.

Hej, sprawdź to (https://rd-car.pl/), jeśli do tej pory nie wiesz o tej niesamowitej stronie a przekonasz się, że jest ona dla Ciebie bardzo użyteczna.

Ciekawe może być także samo obserwowanie kontrastu pomiędzy zatłoczonymi ulicami Sopotu w lecie a zupełną pustką w zimie.

Comments are closed.