Jak dopasować odpowiednią biżuterię dla kobiety jako prezent?

Jak dopasować odpowiednią biżuterię dla kobiety jako prezent?

Nie ulega wątpliwości, iż jednym z najbardziej wyczekiwanych upominków dla kobiet jest biżuteria. Z drugiej strony wcale nie jest tak łatwo dobrać najlepszą biżuterię, dostosowaną do urody, stylu oraz charakteru kobiety. Jeśli mężczyzna jest w stanie odgadnąć te trzy cechy bez problemu, bez wątpienia nie będzie mieć większych problemów z doborem odpowiedniej biżuterii dla swojej kobiety.

zbiór kamieni szlachetnych

Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com
Są kobiety – indywidualistki, które cenią sobie zwłaszcza dodatki unikalne i niebanalne. Inne natomiast podążają za nowościami, preferując raczej modne dodatki. Obecnie niezwykle często kupowana jest biżuteria z delikatnym kamieniem, takim jak szafir albo kamień cyrkon. W bardzo wielu sytuacjach okazuje się, iż sugerowanie się modą w kontekście biżuterii wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Równocześnie zawsze powinniśmy najpierw pomyśleć, czy dany dodatek na pewno pasuje do stylu oraz charakteru danej kobiety.

Powinniśmy podpatrzeć styl kobiety, a nawet sprawdzić, jaką biżuterię wybiera zazwyczaj sama dla siebie. Jeżeli kobieta nosi etniczną biżuterię, nie powinniśmy kupować jej klasycznych, eleganckich ozdób, których nigdy nie założy. Istotny jest także dobór odcienia biżuterii odpowiednio do ulubionych przez kobietę barw. Dodatkowo biżuteria dla kobiety musi współgrać z odcieniem jej skóry, kolorem oczu i włosów. Dzięki temu będzie ona idealnie podkreślać jej urodę.

Ponadto biżuteria musi być dopasowana do wieku kobiety. Inne błyskotki skierowane są dla nastolatek, totalnie inne natomiast dla dojrzałej kobiety. Inną biżuterię kupi się koleżance, inną natomiast narzeczonej. Kobiety dojrzałe niezaprzeczalnie preferują srebrne dodatki urozmaicone naturalnymi kamieniami. Świetnie prezentują się także w bursztynie i perłach. Kobiety młode natomiast idealnie wyglądają w biżuterii stworzonej z kryształków, świecących się szkiełek czy różnorodnych, barwnych kamieni.

Biżuteria może być także dobierana odpowiednio pod względem kształtu dekoltu, rodzaju sylwetki oraz owalu twarzy. Dla filigranowych pań zalecana jest raczej mała, subtelna biżuteria. Należy unikać raczej masywnych elementów biżuteryjnych, jak również nazbyt długich naszyjników. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku wysokich kobiet, które perfekcyjnie będą wyglądać w dużej, masywnej biżuterii.

Comments are closed.