Ruch i jego wpływ na prawidłowy rozwój potomka

Ruch i jego wpływ na prawidłowy rozwój potomka

Ruch jest nadzwyczaj istotny w prawidłowym rozwoju dzieci. Kształtuje napięcie jak też siłę mięśniową, dzięki czemu brzdąc zyskuje kontrolę nad swoim ciałem. Zdobyte umiejętności ruchowe pozwalają na aktywne poznawanie świata.

Mark Webber

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
Już od pierwszych chwil życia dziecka(polecamy metoda bobatha) rodzice są w stanie wspierać własną pociechę w prawidłowym rozwoju, przez wykonywanie z nimi specjalnych zabaw ruchowych.

Zobacz jakie dodatkowe źródło (https://dominikkania.pl/) zostało naszą zachętą. Nie będziesz żałował i z przyjemnością przejrzysz posty o tym ciekawym temacie. Kliknij w podany link.

Na pewno wpłyną one na harmonijny rozwój psycho-ruchowy berbecia, uproszczą zdobywanie kolejnych zręczności: siadania, a w końcu chodzenia. Ruch gra istotną rolę w procesie wczesnego rozwoju umiejętności społecznych oraz fizycznych dziecka. Pozwala rozwinąć motorykę oraz wzmacnia mięśnie, których siła konieczna jest do siadania, chodzenia czy też biegania. To właśnie poprzez ruch maluch nie tylko poznaje świat, lecz również we wczesnych fazach rozwoju komunikuje się z rodzicielami. Rozwój ruchowy malutkiego dziecka powiązany jest z rozwojem umysłowym, poznawczym potomka.

stan zdrowia

Autor: Colin
Źródło: http://www.flickr.com
W każdej fazie rozwoju rodziciele mogą wspomagać swe dziecko. Schemat rozwoju ruchowego malucha jest logiczny i stały, odbywa się kroczek po kroczku, ale tempo zdobywania nowych zręczności jest niezwykle różnorodne. Stąd aktywizujmy dzieci, ale nie wymuszajmy i nie przyspieszajmy niczego siłą. Niezwykle ważne jest zapewnienie maluszkowi swobody ruchu, możności eksperymentowania i poczucia aprobaty oraz miłości.

Zabawa z dzieckiem jest najlepszą formą ruchowego treningu oraz nauki: doskonali ruch, budzi ciekawość świata i inteligencję. Kiedy maluch troszkę podrośnie, podaruj mu rower dziecięcy z pewnością będzie ci wdzięczny.
Comments are closed.