Czy opłaca się zapisać latorośl do harcerstwa?

Czy opłaca się zapisać latorośl do harcerstwa?

„Chcę zapisać się do harcerstwa” – to zdanie usłyszał niechybnie niejeden rodziciel. Ciężko jednakże podjąć decyzję, jeśli całkiem nie wiemy, czego nasz maluch tak właściwie może się tam nauczyć.
Oczywiście, wszyscy kojarzymy tą organizację, uniform, poniektóre obyczaje, lecz nie zawsze jasne jest, czym tak naprawdę zajmuje się owa społeczność.

wizy

Autor: Sofitel Dubai Downtown
Źródło: http://www.flickr.com
Harcerstwo tak naprawdę to wolontariat. Nikt nie zmusza nikogo do uczestnictwa, decyzja musi podjęta być przez osobę, która pragnie zasilić szeregi ZHP. W większości wypadków młode osoby mają ogrom werwy, olbrzymią chęć pomocy, motywację do akcji oraz przede wszystkim faktycznie wiele radości. Dlatego też nic w tym zadziwiającego, że chcą to wykorzystać.

Chcemy Cię zachęcić do tak samo ciekawych postów, które przygotowaliśmy dla Ciebie z pasją. Zatem kliknij stronę hotel tatry i czytaj to, na co będziesz miał ochotę.

Jeżeli wybiorą w owym celu harcerstwo – wspaniale. Dzięki uczestnictwu w rozlicznych akcjach dziecko uczy się odpowiedzialności, chłonie także mnóstwo wartości. Latorośl częstokroć uczy się być dobrym człekiem, a to przecież nadzwyczaj istotne.

Właśnie dzięki harcerstwu młody człowiek poznaje bardzo wiele wartościowych ludzi, pośród których może znaleźć przyjaciół na całe życie. W czasie harcerskich obozów ich uczestnicy uczą się samodzielności. Z reguły obóz znajduje się w środku lasu, dzięki temu dziecko dowiaduje się, w jaki sposób obcować z naturą oraz poznaje ją. Tego rodzaju wydarzenia pomagają również w radzeniu sobie z przeróżnymi lękami a także nieśmiałością.

Oprócz tego obozy to przede wszystkim kapitalna zabawa, wSPAniali, zgrani ludzie a także niesamowite przygody, jakie zostaną w pamięci na istotnie długi czas. Nabądź zatem dziecku harcerski mundurek, w wypadku dziewcząt konieczna będzie spódnica harcerska i zapisz je.
Comments are closed.