W jaki sposób zabić owady, które żyją w zbożu?

W jaki sposób zabić owady, które żyją w zbożu?

Prawdopodobnie każdy miał problem wprost związane z inwazją owadów w swym domu. Kiedy postawimy jedzenie poza lodówką lub spiżarnią, wyjątkowo zdarza się to w lecie, w jednej chwili pojawiają się owady, które pragną zjeść nierozważnie zostawione na ich łaskę pożywienie. Jednakowoż jest to katastrofa dotykająca jedynie rodzinę. Co by się wydarzyło, jakby celem stał się punkt, jaki zaopatruje miasto tudzież wieś w produkty spożywcze?

fotogram - firma

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęściej, kiedy zostawimy opakowania z suchymi zbożami przykładowo: ryż, kaszę jaglaną albo kaszę gryczaną, zostaną one zaatakowane przez mole spożywcze, jakie w mgnieniu oka złożą jaja

w osamotnionej żywności. Po tym, jeśli zobaczymy, iż owad złożył jaja, to co możemy wykonać, to pozbyć się od razu wszystkich otwartych opakowań. Mole spożywcze roznoszą bardzo dużo bakterii, na które

układ odpornościowy człowieka nie jest przygotowany, przez to niesamowicie podatny. Nic podobnego nie może się przydarzyć producentom żywności. Najbardziej zagrożoną inwazjami owadów jest produkcja technomaszbud domowa produkcja pelletu zbóż. Producenci warzyw czy owoców nie muszą kłopotać się atakami owadów po zgromadzeniu plonu, gdyż musi być on przetrzymywany w chłodniach, w których panują za niskie temperatury dla życia. Producenci serów i mięs, również nie są narażeni na tego typu problemy. Na największe szkody narażeni są natomiast producenci zboża,w momencie gdy w punkcie składu zboża pojawią się owady. By zapobiec takiej katastrofie skuteczne aczkolwiek nie tanie jest gazowanie zboża – fumigacja zboża w ofercie Ratmar. Krótko mówiąc jest to zespół czynności zmierzających do zniszczenia wszystkich insektów żyjących w zbożu. Do tego wykorzystuje się aktualnie tzw. fumigantów, to jest pestycydów. W naszym kraju do gazowania od 2005 roku używa się fosforowodoru, który kiedy jest czystym stężonym gazem bez domieszek jest bezbarwny, bez smaku i zapachu. Jego skuteczność w działaniu związana jest z tym, iż jest odrobinę gęstszy od powietrza, oznacza to, że bez problemów miesza się z jego cząstkami, dzięki czemu szybko penetruje całą objętość pojemnika. Opakowania zwykle nie stanowią dla niego żadnej bariery, należą do nich: papier opakowaniowy, folie zarówno plastikowe jak i aluminiowe. Na krajowym rynku fosforowodór dostępny jest w wielu postaciach: pasków, tabletek, paletek i koców, różnią się one jedynie sposobem stosowania. Pomieszczenie, jaka ma być zagazowana powinna zostać uprzednio uszczelnione, by wprowadzany gaz nie miał drogi ucieczki, ponieważ jest zabójczy dla ludzi.Nie zalecamy dlatego prowadzenia operacji gazowania zboża na własną rękę, a we współpracy z technikami, którzy zajmą się odgazowaniem pomieszczenia po wykonaniu zabiegu. Wejdź na tę stronę .

Insekty od zawsze były dla ludzi zmorą, olbrzymie szkody wyrządzały szczególnie pożerając albo niszcząc zbiory. Dzięki zastosowaniu fumigantów do zagazowania zebranego ziarna możemy się ich pozbyć bez nadwyrężania ludzkiego zdrowia.

Comments are closed.