Każdy właściciel firmy powinien poszukiwać możliwości, żeby rozwinąć bardziej swoją firmę. Na szczęście są ku temu przesłanki

Każdy właściciel firmy powinien poszukiwać możliwości, żeby rozwinąć bardziej swoją firmę. Na szczęście są ku temu przesłanki

Aby można było rozwinąć swoją działalność, w aktualnych czasach niezbędna jest cała masa pomysłów, ale tylko tego typu, które zapewniają realne korzyści. Co bowiem po tym, jak mamy ciekawe i efektowne pomysły, które całkowicie nie gwarantują rezultatów, czyli pieniędzy. Stale więc powinniśmy szukać najbardziej odpowiednich metod na to, żeby rozwinąć swoją firmę, to właściwie świadczy o tym, że posuwamy się do przodu, nie zostajemy w miejscu, co więcej nie cofamy się do tyłu.

transport kolejowy

Autor: Train Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Całe szczęście niekiedy mają miejsce możliwości, które bardzo nam pomagają. W ostatnim czasie wielu zelektryzowała informacja o wielkiej inicjatywie, a konkretniej transport kolejowy z Chin do Polski. Nie musimy nawet objaśniać, czemu jest to tak niezmiernie ważne dla wielu przedsiębiorców, gdyż Chiny to aktualnie jedno z najbardziej rozwiniętych państw świata, jakie rozwija się w bardzo szybkim tempie – artykuł o transporcie z Chin do Polski. Robienie interesów z firmami z Chin, to spora szansa na korzystniejsze rezultaty. Dzięki tego typu inicjatywie to naprawdę staje się realne.

Plany są ambitne, co oznacza rozbudowę tak zwanego suchego portu w Małaszewiczach na granicy białoruskiej, co sprawi, że możliwa jest obsługa 300 pociągów rocznie. Jak twierdzą w PKP, transport kolejowy pomiędzy Chinami, a Polską, to rzeczywiście same zalety. Ma to wielkie znaczenie w przewożeniu różnorodnych ładunków, a konkretnie ubrań i elektroniki. Jeśli na rynku pojawiają się nowości, to producentom na pewno zależy, żeby trafiały one jak najszybciej do klienta. Taki transport (producent lawet) z Chin do Polski będzie trwał max. czternaście dni, natomiast transport (sprawdź to) morski to większa ilość niż 35 dni. Początkowo na tej trasie są planowane 3 pociągi tygodniowo, ale ich liczba będzie się powiększać.

Na pewno zyska na tym cała polska gospodarka. Pierwsi do skorzystania z tej możliwości będą rodzimi odbiorcy chińskich towarów, ale to generalnie znaczna szansa dla polskich eksporterów. Aktualnie transport chińskich towarów do Europy zdominowany jest przez statki, a jedynie 3,5 procent eksportu przybywa do UE za pośrednictwem kolei. Jak więc widać, jest tu kwestia mająca związek z niewykorzystanym potencjałem.
Comments are closed.