Przygotowujesz wakacyjne wyjazdy? Rozpocznij szukać alternatyw już teraz!

Przygotowujesz wakacyjne wyjazdy? Rozpocznij szukać alternatyw już teraz!

Chociaż do lata jeszcze dużo czasu, część z nas projektuje już czas urlopu i myśli przy tym, gdzie się udać tym razem. Tak naprawdę jednak priorytetem nie powinno być pytanie „gdzie”, lecz raczej „co” chcielibyśmy robić.

Od tej odpowiedzi powinniśmy uzależnić własny dobór celu podróży.
trasy rowerowe pomorze

Autor: Sham Hardy
Źródło: http://www.flickr.com
Bez wątpienia reakcja na pytanie „co?” wydaje się o wiele bardziej skomplikowana. Posiadamy wszakże tak szeroki kalejdoskop możliwości! Może teraz chcielibyśmy posmakować czegoś, o czym zawsze śniliśmy lub co do tej pory zdawało nam się niemożliwe – np. skok ze spadochronem, rejs statkiem po Adriatyku, zobaczenie oryginalnego zakątka? A może przeciwnie, po gorącym roku chcemy podczas wakacji westchnąć, odprężyć się, przeznaczyć czas tylko dla siebie i przykładowo znaleźć sobie miłe trasy piesze w niezamieszkałych okolicach, którymi można spacerować? Voila! W końcu miłe wspomnienia z urlopu nie muszą polegać wyłącznie na drogocennych souvenirach i fantastycznych zdjęciach.

Warto też zadać sobie pytanie, na ile intensywnie pragniemy spędzić urlop, ile ruchu założyć. Mierzmy siły na zamiary – jeśli codziennie nie ruszamy się za dużo, podróż na wspinaczkę w Alpy czy na Słowację nie stanie się najlepszym planem. W takim razie może lepiej wynająć rower i zafundować sobie malowniczą wycieczkę ? Jeżeli interesują nas ustalone trasy rowerowe Pomorze może, nam podpowiedzieć szereg rzeczywiście pociągających i wartych zobaczenia miejsc, do których dostęp jest mało lub przeciętnie wymagający.

Nawet osoby z małą kondycją powinny sobie z nimi poradzić. Dla bardziej zaawansowanych również będzie tam sporo propozycji.
Grunt to zamierzyć wczasy rozsądnie i pamiętać przede wszystkim o swoim komforcie.
Comments are closed.