Gdzie tak naprawdę warto spędzić najbliższe wakacje? Parę dobrych rad

Gdzie tak naprawdę warto spędzić najbliższe wakacje? Parę dobrych rad

Do lata zostało jeszcze wiele czasu – jednakże już teraz przydałoby się pomyśleć, które urlopowe cele są najlepsze. Państwami, które wśród akurat krajowych podróżnych są na czasie są Egipt i Grecja. Chociaż w ostatnich latach mieszkańcy Egiptu oraz Grecji zmagają się z ogromnymi kłopotami, to jednak w dalszym ciągu turystyka ma się tam doskonale.

A więc poszukującym fajnego miejsca na wypoczynek, naprawdę można polecić Korfu, Peloponez czy popularny egipski kurort wakacyjny o nazwie Hurghada.

egipt

Autor: Crosa
Źródło: http://www.flickr.com

Grecja. Spora zaleta to niewątpliwie nieco bliższa odległość, co w szczególności dla tych turystów, którzy źle znoszą lot, całkiem niemałe udogodnienie. Należy również docenić fantastyczną grecką kuchnię – chociażby feta albo oliwki nie pachną i smakują nigdzie tak wspaniale jak w typowej greckiej tawernie, jakich wiele w greckich miastach i miasteczkach. Poza tym, Grecja – coraltravel.pl/wczasy/wyniki-wyszukiwania/panstwo:Grecja:2 – ( jest pełna zapierających dech w piersiach wysepek, których zapewne jedynym minusem jest to, że w czasie ciepłych miesięcy są pełne podróżnych. Przykładowo Santorini to prawdopodobnie najpiękniejsza wyspa na kontynencie. Chociaż ceny tak wspaniałe niestety nie są.

Północna Afryka, a przynajmniej Maroko, Tunezja i właśnie Egipt są bardzo popularne wśród turystów z niemalże całego świata, lecz w szczególności żądni relatywnie taniej egzotyki Polacy upodobali sobie ten kawałek Ziemi. I dobrze, bo zwłaszcza Egipt – coraltravel.pl/wczasy/wyniki-wyszukiwania/panstwo:Egipt:1 – jest niesamowitym krajem. Wiele zabytków – choćby słynne piramidy, dobra pogoda, niezłe plaże, smaczne potrawy, no i oczywiście ceny dostosowane do kieszeni nawet mocno przeciętnie zarabiających spowodowały, że każdy człowiek w Polsce zna przynajmniej tuzin osób, które odpoczywały w Egipcie.

Zapewne większość osób ma teraz bardzo duży mętlik w głowie. Zatem ciężko podjąć ostateczną decyzję – Egipt jak czy Grecja? Przecież oba państwa sprawiają, że po jakże ciężkim roku wreszcie można odpocząć. Nie ma najmniejszego sensu sugerować kierunku, ponieważ i tak odpoczynek będzie najzupełniej udany. Jeśli tak nie będzie, trudno winić państwo – Grecję albo Egipt, ale raczej hotel czy organizację. Na całe szczęście Marsa El Alam, Kreta i pozostałe znane kurorty wczasowe dają do wyboru wiele komfortowych hoteli, solidnych knajp, a także piaszczystych plaż.

Comments are closed.