Jak wyglądają przygotowania sportowców przed mistrzostwami,jednego z najbardziej wymagających dyscyplin świata,triathlonu?

Jak wyglądają przygotowania sportowców przed mistrzostwami,jednego z najbardziej wymagających dyscyplin świata,triathlonu?

Jakikolwiek sport wymaga od człowieka ogromu czasu, energii i samozaparcia i niezłomności. Niezależnie czy jest to jogging,pływanie, czy podnoszenie ciężarów na siłowni, zdarzają się momenty, w których po prostu nie chce się zrywać z łóżka o świcie i iść biegać, gdy za oknem śnieg z deszczem. A jednak dla zawodowych sportowców nie ma wykrętów i co dzień należy odbyć wielogodzinny, żmudny trening.

Zacznijmy od jak definiujemy triathlon.

Gdy chcesz sprawdzić więcej, poznaj kluczowy link na omówiony zagadnienie. Pokażemy Ci atrakcyjne dane!

Sport ten znany też jako trójbój składa się z trzech części: biegania, pływania i kolarstwa. Każdy z zawodników musi wytrenować się w każdej dziedzinie i nie może skoncentrować się tylko na swojej ulubionej, z tego powodu trening do thriatlonu uważany jest jako trzykrotnie trudniejszy od innych sportów, skupiających tylko jedną dyscyplinę. Wyobraźmy sobie bowiem, że po przebyciu odcinka półtora kilometra, siłą własnych mięśni, musimy zmusić swoje ciało do morderczego wysiłku, jakim na pewno jest osiemdziesięciokilometrowa superszybka przejażdżka na rowerze, a na koniec dwudziestokilometrowym biegiem podczas, którego nasze mięśnie płoną żywym ogniem. Średnio przyjemna wizja, nieprawdaż?

rower

Autor: Bratislavská župa
Źródło: http://www.flickr.com

A jednak corocznie liczba zwolenników triathlonu rośnie. Przygotowania przed dniem walki o zwycięstwo należy rozpocząć grubo wcześniej,tak aby układ mięśniowy miał okazję przyzwyczaić się z niezwykle intensywnym wysiłkiem fizycznym, a też w celu zmniejszenia możliwości odniesienia kontuzji, które przekreślają szanse zakończenia drogi lub nawet zostają przyczyną zakończenia całej przygody z thriathlonem. Większość sportowców podkreśla, że własny trening do thriathlonu rozpoczynali od dyscypliny, w której czuli się najsłabiej i gdy opanowali ją na porządnym poziomie zabierali się za pozostałe.

Czy podoba Ci się ciekawostka w tym wpisie? Masz ochotę na kolejne? W takim razie nakłaniamy Cię do sprawdzenia naszej innej witryny.

Parę miesięcy biegania kolejne ciągłego pływania, jeszcze tylko mordęga na dwóch kółkach i można zaczynać miksowanie całej trójki. Jeśli po kolejnych setkach godzin treningu, poczuwamy się na siłach, wystarczy podjąć decyzję i spróbować zmierzyć się z pozostałymi uczestnikami wyścigu, ale co najważniejsze z samym sobą. Dystanse, na których odbywa się thriathlon nie są sobie równe i istnieją krótsze skierowane w stronę mniej doświadczonych sportowców.

Jasno widać więc, iż thriathlon nie należy do najłatwiejszych, a jest nawet odwrotnie i aby trenować ten sport, trzeba poświęcić mu niemal całe życie i skupić się ćwiczyć. Skoro jest tak niezwykle trudno, dlaczego ktokolwiek, bez przymusu, decyduje się na taki wysiłek jak ten ? Odpowiedzią jest satysfakcja i duma z przezwyciężenia swoich słabości i osiągnięcia czegoś co praktycznie wykracza poza granice dostępnych dla człowieka możliwości.
Comments are closed.