Zima jest to odpowiedni czas aby zatroszczyć się o swoją kondycję!

Zima jest to odpowiedni czas aby zatroszczyć się o swoją kondycję!

Okres zimy to dla sporej ilości z nas czas, kiedy nieco zwalniamy, a wszelkie aktywności fizyczne czy też uprawianie sportu zostają odłożone na bok. Prawdą jest, że zimowa atmosfera niespecjalnie mobilizuje nas do aktywności pod chmurką – chyba, że ktoś polubił sporty zimowe.

trening mięśni brzucha

Autor: Arkadiusz Sikorski
Źródło: http://www.flickr.com
Szczęśliwie dla wielu z nas, dzięki istnieniu dobrze przygotowanych siłowni mamy możliwość trenować przez cały rok, bez względu na aurę za oknem – . A co najważniejsze, mamy również okazję aby wykonywać pewne ćwiczenia także w domu.

http://www.budujmase.pl/

Autor: http://www.budujmase.pl/
Źródło: http://www.budujmase.pl/

Gdy myślimy o tym żeby wykorzystać okres jesienno-zimowy na powrót do formy oraz zadbanie o nasze ciało przed czasem letnich wypadów na plażę, warto jest zadbać o właściwy trening mięśni brzucha. Płaski i seksowny brzuch aspekt, jaki jest obiektem pożądania wielu osób. Jednak żeby móc poszczycić się pięknie wyeksponowanym “sześciopakiem” należy odrobinę nad tym poćwiczyć. Przyda się tutaj nasza silna wola, konkretny plan oraz konsekwencja w niejednokrotnie wymagających treningach. Należy jednakże mieć na uwadze to, że nawet najbardziej intensywne treningi nie zdadzą się na nic jeżeli nie zatroszczymy się o właściwą dietę i potrzebne nawadnianie organizmu.

obrazek - wakacje

Autor: Michal Goszczynski
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli wykonujemy pracę fizyczną dźwigając ciężary lub też spędzamy 8 godzin dziennie siedząc narażając swój kręgosłup na spore kłopoty, to należy już teraz odnaleźć odpowiednie ćwiczenia na mięśnie pleców. Nie ma potrzeby od razu chcieć posiadać plecy(zobacz zabiegi fizjoterapeutyczne wrocław) jak Arnold Schwarzenegger – wystarczy poświęcić trochę czasu na wzmocnienie mięśni grzbietu oraz kręgosłupa żeby poczuć się nieco lżej i zdrowiej.

Warto prz takiej okazji odwiedzić siłownię, ponieważ tam odnajdziemy dobry sprzęt i trenerów personalnych, którzy są w stanie profesjonalnie nam doradzić jak odpowiednio wykonywać dane ćwiczenia.
Comments are closed.