Triathlon – intensywny sport dla rzeczywistych walczaków – o co w nim chodzi?

Triathlon – intensywny sport dla rzeczywistych walczaków – o co w nim chodzi?

Trathlon to niezwykle znojny i mocny sport dla prawdziwych twardzieli. Jest to względnie młoda dyscyplina, jaka łączy w sobie trzy sfery sportowe – pływanie, bieganie na czas oraz kolarstwo. Żeby uprawiać triathlon powinno się być silnym i wytrzymałym, konieczne jest także stosowne przygotowanie oraz triathlon trening, albowiem wykonywanie triathlonu angażuje wszystkie grupy mięśni.

pływanie

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
W triathlonie liczy się naturalnie czas – wygrywa ten zawodnik, który w najkrótszym terminie ukończy wyścig i bezproblemowo przebędzie poprzez wszystkie trzy etapy zawodów. W triathlonie łatwo o dyskwalifikacje, wobec tego biorąc udział w tych zawodach koniecznie należy poznać się z aktualnymi regułami. Niedozwolone jest na przykład posiadanie innych elektronicznych urządzeń aniżeli zegarek. Na etapie pływania nie można korzystać z żadnych wyposażeń i sprzętów pływackich, takich jak na przykład płetwy. Najdłuższy obręb zawodów to trasa kolarska, podczas której staruje się na rowerach szosowych czy też czasówkach. Warto więc się do takiego wysiłku przygotować. Oni umieją to zrobić .

kolarstwo górskie

Autor: Kimon Berlin
Źródło: http://www.flickr.com

Ostatnim cyklem zawodów fajne http://www.stajniaiskra.pl/ jest bieganie, pożądane byłoby pamiętać, że niedozwolone jest bieganie bez obuwia. Jak więc wyraźnie widać, triathlon to istotnie wymagający sport [bryczesy dla jeźdźca] – dla osób hartownych, ambitnych i potrafiących borykać się ze swoimi słabościami. Chociaż w zawodach tych każdy może wziąć udział, niemniej konieczne jest wyśmienite przygotowanie. Trening przygotowujący do triathlonu powinien być poprawnie dopasowany do każdego zawodnika, w zależności od tego czy ktoś jest hobbystą czy też posiada już za sobą pierwsze zawody triathlonowe. Ci specjaliści znają się jak dobrać odpwiedni plan .

Jeśli regularnie będziemy ćwiczyć i trzymać się ustalonego harmonogramu, to z pewnością idealnie przygotujemy się do zawodów. W Necie zdołamy odszukać sporo cennych rad oraz przykładowe harmonogramy, które dopomogą nam szykować się do zawodów. Rad zdołamy szukać także u profesjonalistów, jacy posiadają doświadczenie w tej dyscyplinie sportowej.
Comments are closed.