Sport metodą na zdrowie, czyli jaką dyscyplinę sportową wybrać

Sport metodą na zdrowie, czyli jaką dyscyplinę sportową wybrać

Jeszcze kilkanaście lat temu Polacy nie zaliczali się do naprawdę aktywnych narodów. Czas mogliby spędzać w dużej mierze przed ekranem komputera, który później zamieniliśmy na komputerowy monitor. Ostatnio wiemy już, że taki tryb życia nie będzie prowadził do niczego dobrego. Mimo to coraz więcej z nas jest zdecydowanych na poprawę kondycji. A dyscyplin sportowych, które można wybrać jest naprawdę mnóstwo.

bieganie

Autor: Peter Mooney
Źródło: http://www.flickr.com
Większość zafascynowanych wybiera mimo wszystko bieganie. Sportem ten dużą popularność zawdzięcza mimo wszystko łatwej dostępności. Nie powinniśmy bowiem posiadać w pobliżu hali sportowej czy lodowiska, aby można było biegać. Wystarczą przede wszystkim chęci i doskonale spasowane buty, które skutecznie uchronią nasz kręgosłup oraz stawy przed urazami. Biegać można w lesie, na plaży, na łące a nawet po chodniku. Słowem: wszędzie. Obecnie biegają zarówno młodzi, jak i starsi, kobiety, jak i panowie. Grono biegaczy przez cały czas się powiększa. Inną popularną opcją sportową jest jeżdżenie na rowerze -. To odpowiedni wybór, jeżeli złączyć chcemy aktywność fizyczną z możliwością zwiedzania okolicy. Rowerowe wyjazdy to wspaniały sposób na odpoczynek. Na rowerze jeździć są w stanie nie tylko dorośli, ale przede wszystkim dzieci. Długość takiej wyprawy należy mimo wszystko dobrać do wybranej kondycji i wieku rowerzysty. Nigdy nie można się przemęczać. Sportem dla osób już posiadających jakąś kondycję i szukających mocnych wrażeń jest bez wątpienia triathlon Warszawa zaś to miejsce, w którym będą odbywały się liczne zawody triathlonowe. Każdy, kto chce na temat tej dyscypliny sportowej dowiedzieć się nieco więcej, już dziś jest w stanie w wyszukiwarce internetowej wpisać frazę „triathlon Warszawa”. Już po parunastu sekundach odszuka mnóstwo informacji przybliżających ten rodzaj aktywności.

Wyczynowy rower górski

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
Sport bez najmniejszej wątpliwości daje nam sporo korzyści. Przede wszystkim poprawia funkcjonowanie wszystkich narządów. Osoby, które uprawiają sport mają zwiększoną pojemność płuc, a ich serce pracuje wydajniej. Do tego dochodzi znacznie lepszy nastrój, który jest efektem wyrzutu hormonów szczęścia podczas aktywności fizycznej. Nie jest przesadą znane od lat zdanie, że sport ( Kliknij tutaj) to zdrowie.
Comments are closed.