Ukraina to z pewnością ciekawe państwo!

Ukraina to z pewnością ciekawe państwo!

Tak naprawdę wszystkie kraje na globie mają podróżnym dużo do zaoferowania. Zatem nie ma większego sensu nawet snuć marzeń o tym by zobaczyć wszelkie atrakcyjne miejsca. W szczególności, że piękno to niejako pojęcie czysto abstrakcyjne, bardzo subiektywne. Są tacy ludzie, którym podoba się chociażby Prypeć, zatem ukraińskie miasto, które zapewne każdy zna, ponieważ po wybuchu w Czarnobylu zostało najzupełniej wyludnione. A właśnie – jeśli jesteśmy już w temacie naszego wschodniego sąsiada – a może fajnie byłoby pojechać właśnie na Ukrainę?

katedra - Ukraina

Autor: neiljs
Źródło: http://www.flickr.com
Niezwykły kraj, który w sumie jest nam stosunkowo bliski. Co prawda różni nas dużo, choćby to, że na swoje nieszczęście mieszkańcy Ukrainy całkowicie nie wykorzystali szansy jaką był upadek Związku Radzieckiego, ale i tak jesteśmy Słowianami. Choć oczywiście nacjonaliści na Ukrainie rozumują w inny sposób…

Ukraina nie jest teraz bardzo bezpiecznym krajem – na dodatek niezwykły Krym jest teraz na rozdrożu, lecz zasadniczo tak czy siak warto odwiedzić w najbliższym czasie naszych sąsiadów. Mocno się myli ten Polak, który uważa, że niedługo za naszą miedzą wybuchnie wojna. Zresztą – kilka lat temu w Gruzji miał niestety miejsce konflikt wojskowy, a to nie sprawiło, iż turyści odwrócili się od tego również niezwykłego państwa. A co takiego niesamowitego jest na Ukrainie? Pewnie każdy mieszkaniec Polski bardzo dobrze kojarzy Lwów – czyli miasto, które jeszcze przed wojną było polskie. Należy wiedzieć, że zachodnia część Ukrainy jest biedna, a więc również po Lwowie widać niskie PKB. Choć tak czy siak Lwów posiada niesamowity klimat, który może skłonić nas do nawet pragnienia sprowadzanie się tam na stałe.

Fantastyczna jest Jałta – a więc taki w sumie ukraiński Sopot. Trudno obiektywnie rzec co się teraz stanie z Krymem, ale na dzień dzisiejszy Krym jest położony na obszarze Ukrainy. Ogólnie cały Krym to niesamowite miejsce, w szczególności niemal dziewicze plaże są fajne. Trzeba również docenić Odessę, metropolię, jedno z bardziej wspaniałych miast w Europie. Gdy odwiedzamy jakiś kraj, niejako naszym obowiązkiem jest to by zwiedzić chociażby na trochę stolicę.

Jeżeli zaciekawił Cię prezentowany wątek, to obejrzyj także (https://www.hotelsolar.com.pl/noclegi-nad-jeziorem) pozostałe równie ciekawe witryny, które posiadają nie mniej ważne dane.

Należy przyznać, że Kijów, czyli stolica Ukrainy, jest fantastyczną metropolią. Co ciekawe, bardzo dobrze widać te ukraińskie kontrasty – zatem multum drogich samochodów, ale również sporo starych.

Comments are closed.