Co zwiedzić w Wenezueli?

Co zwiedzić w Wenezueli?

Wędrowców przyciągają tutaj nie tylko uroki plażowania, ale też krajobrazy, niespotykane w innych regionach globu. Andyjskie szczyty na zachodzie, piaskowe plaże nad Zatoką Maracaibo, dudniąca życiem metropolia Caracas.

Wenezuela zadowoli wszelkie podróżnicze smaki. Co warto zobaczyć wyruszając do tego kraju? Na zachodzie Wenezueli wznoszą się olbrzymie andyjskie wierzchołki Cordillera de Merida, dosięgające pięć tysięcy m n.p.m.. Zdobycie Pico Bolivar wyzwaniem dla fanów trekkingu. Atrakcją jest też dorzecze Orinoko z najogromniejszym (mierzącym 1054 metrów) wodospadem na świecie Salto Angel. By jednakże do niego dotrzeć, musimy wpierw długo przepływać tratwą poprzez dżunglę. Po drodze będziesz mijać proste indiańskie domostwa pobudowane na palach. Nawodne szkielety sklecone z trzciny kreują jedyne w swoim rodzaju osady.

Jadąc na wschód od dorzecza Orinoko, dojdziesz do olbrzymiego masywu Wyżyny Gujańskiej. Zdziwią cię zniewalające formacje skalne, tworzące w pustynnym otoczeniu niemalże księżycowy pejzaż.A gdy zapragniesz odrobiny wypoczynku, pojedź nad Zatokę Maracaibo, która słynie z ślicznych piaszczystych plaż oraz barwnych raf koralowych. Poza porą wilgotną ( od maja do września) temperatury dosięgają w tym miejscu 28°C. Spragnieni wrażeń miejskich powinni koniecznie zwiedzić stolicę Wenezueli, Caracas. Stolica znajduje się w niedużej dolinie otoczonej przez Masyw Centralny jak też El Avila, na wysokości około 900 metrów nad poziomem morza.

Przebywając w mieście koniecznie trzeba zwiedzić wiekową część Caracas, mianowicie Plaza Bolivar, która otoczona jest reprezentacyjnymi budynkami. Tam mieszczą się także siedziby parlamentu i prezydenta. Najtańszą wersją wyprawy będzie z pewnością Wenezuela (w ofercie wenezuela last minute) z Niemiec.
Comments are closed.