Czym różnią się spódnice od sukienek oraz w czym właściwie tkwi odmienność między nimi?

Czym różnią się spódnice od sukienek oraz w czym właściwie tkwi odmienność między nimi?

Wielu facetów nie jest w stanie odróżnić sukni od spódnicy. I to nawet będąc już w dojrzałym wieku. Takowe podobne zarówno w nazewnictwie jak i w prezentowaniu się pojęcia, po prostu się im mylą.

A to wszakże takie proste.
sukienki

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
szal

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Otóż sukienki to takie ubranie, jakie po ich założeniu sięgają od ramion w dół, z kolei spódnice – od pasa w dół. To odzienie jest szczególnie nierzadko noszone na wiosnę i w okresie letnim, ponieważ ich lżejsze wersje są bardzo lekkie, a poprzez to komfortowe. Są naturalnie bardziej oficjalne sukienki, które można by śmiało założyć do biura. Wtenczas jednak należałoby zwracać baczność na tak zwany dress code, czyli ustalony odgórnie wariant ubierania się w pracy. Mówi on np. o tym, aby sukienki nie były zbytnio przezroczyste oraz nie okazały się w zbytnio krzykliwych kolorach. Najlepiej oceniane są tam odzienia ciemniejsze albo szare.

Nie wahaj się – najnowszy tekst (http://rarist.pl/) już jest zamieszczony na naszej podstronie. Kliknij w wskazany link i wtedy odkryjesz masę uzupełniających informacji na temat naszego ciekawego materiału.

Oczywiście z przyjemnością jednolite.

tableau - ubrania

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Warto także nadmienić, że na jakiekolwiek uroczyste okazje także preferowane są sukienki, a nie spódniczki. Wszakże nie od dziś działa wyrażenie: suknia wieczorowa. Jednak o wiele częściej sukienki są używane. Każda pani ma ich w szafce sporą paletę, ponieważ wie, iż jej partner niezwykle lubi, gdy każdego dnia chodzi w odmiennej sukience. Są bowiem sukienki na cienkich ramiączkach oraz na szerszych. Są również takowe, jakie posiadają nawet krótkie rękawki.

Wszystko jest tu kwestią gustu. Szczęśliwie takie odzienie nie zalicza się do zbytnio kosztownych, zatem każda dziewczyna ma ich w szafie sporo.
Comments are closed.