W jaki sposób założyć hotel?

W jaki sposób założyć hotel?

Zastanawiasz się nad otworzeniem małego hotelu bądź pensjonatu, jednak boisz się mnóstwa formalności do załatwienia? Niepotrzebnie! Ów biznes nie jest obwarowany zezwoleniami a wyłącznie regulacją o turystyce.
Poprzednie lata objawiają ciągły wzrost inwestycji na hotelarskim rynku.

Duża kawalerka ze ścianką działową

Autor: Unique Hotels
Źródło: http://www.flickr.com

Acz na znaczeniu utraciły hotele z wyższego segmentu, w tym w szczególności pięciogwiazdkowe, wzrostową tendencję odnotować możemy pośród hoteli ekonomicznych.

Czy dobra witryna sprosta Twym oczekiwaniom? Sądzę, że tak. Tam też czekają na Ciebie ciekawe posty. Zapraszam!

Jak wskazują analizy rynku, ze względu na stosunkowo małe nakłady wydatków a także dość prędki zwrot nakładów owe hotele stanowią dziś interesujące inwestycje. Fachowcy mówią o coraz lepszej koniunkturze. Na pewno dlatego, że podróżujemy oraz będziemy robić to coraz częściej, a do tego będzie łatwiej, albowiem przybywa dobrej jakości dróg.

festiwale

Autor: Huta Szkła Kryształowego Julia w
Kto nie potrafi spoglądać w przyszłość, będzie miał problemy. Bowiem już na wstępie trzeba wyszukać rynkową niszę. Zadać sobie pytanie, jacy ludzie będą przyjeżdżać do naszego miasta albo regionu. Od tego zależą lokalizacja, rozmiar hoteliku i jego charakter. Planując, powinniśmy także wziąć pod uwagę, że hotel (hotel kasprowy) konferencyjny nie może liczyć trzydziestu pokoi, dlatego że nie utrzyma się. Ważny jest również standard, również ze względu na potencjalną późniejszą sprzedaż hotelu.

Dobry biznesplan obejmuje: analizę strategiczną przedsiębiorstwa, zakres robót inwestycyjnych (całkowity koszt inwestycji od zakupu budynku po koszty kredytu), strategię promocji, a także przewidywania: sprzedaży a także zakładanych kosztów a także wyniku na operacyjnej działalności. W biznesplanie ująć należy wszystkie koszty, sporo kosztować będzie na przykład program hotelowy, który będzie ci koniecznie potrzebny.
Comments are closed.