Krzyżyk stworzony z czystego srebra nie tylko symbolem naszej wiary!

Krzyżyk stworzony z czystego srebra nie tylko symbolem naszej wiary!

Krzyż ponad wszystko kojarzy nam się wraz z Bogiem oraz wiarą w niego. Bywa to symbol, który to znajdziemy w tak właściwie każdym zakątku naszego globu – wcale nie zadziwia więc fakt, iż dla bardzo wielu jest on własnym osobistym znakiem wiary, który najczęściej nosi się na własnej szyi, jak najbliżej swojego serca.

srebrny krzyżyk

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com
mężczyźni rozmawiający na ulicy

Autor: zenjazzygeek
Źródło: http://www.flickr.com
Jak się jednakże okazuje krzyżyki tego typu wcale nie bywają noszone tylko przez osoby religijne oraz nie jedynie w formie przewieszki na łańcuszku.
Naszyjniki mające zawieszkę w kształcie niezbyt dużego krzyżyka, zazwyczaj wykonanego ze srebra, są niewiarygodnie ładną ozdobą, która w rzeczywistości przemawia nie jedynie do osób wierzących, lecz również dla przykładu do osób interesujących się gotykiem. Srebrny krzyżyk, pomijając charakterystyczny kształt, ma możliwość mieć tak naprawdę wSzelkiego typu zdobienia oraz wygrawerowane kształty czy napisy, nie napomykając już o ozdobnych kamykach, która to mogą posiadać przeróżne kształty oraz kolory. Takie srebrne krzyżyki mają możliwość w rzeczywistości być cząstką nie tylko naszyjnika – niewiarygodnie często „wplatane” bywają dla przykładu w różne bransoletki na naszą kostkę lub rękę lub są przy nich w postaci mini przewieszki. Poza nimi możemy także odnaleźć je w formie kolczyków. Warto wiedzieć, że krzyżyki zrobione ze srebra występują w bardzo różnych formach, przypominając nie tylko krzyż katolicki, ale także dla przykładu Jerozolimski, czy tak zwany krzyżyk „Atlantów”.

Jak bardzo dobrze wiemy, niektóre krzyże bywają również „ozdobione” wizerunkiem Pana Boga, w czasie gdy inne nie mają go w ogóle lub mają całkiem inny typ ozdoby, na przykład naszego polskiego orła.
Comments are closed.