Krzyżyk stworzony z czystego srebra nie tylko symbolem naszej wiary!

Krzyżyk stworzony z czystego srebra nie tylko symbolem naszej wiary!

Krzyż ponad wszystko kojarzy nam się wraz z Bogiem oraz wiarą w niego. Bywa to symbol, który to znajdziemy w tak właściwie każdym zakątku naszego globu – wcale nie zadziwia więc fakt, iż dla bardzo wielu jest on własnym osobistym znakiem wiary, który najczęściej nosi się na własnej szyi, jak najbliżej swojego serca.

srebrny krzyżyk

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com
mężczyźni rozmawiający na ulicy

Autor: zenjazzygeek
Źródło: http://www.flickr.com
Jak się jednakże okazuje krzyżyki tego typu wcale nie bywają noszone tylko przez osoby religijne oraz nie jedynie w formie przewieszki na łańcuszku.
Naszyjniki mające zawieszkę w kształcie niezbyt dużego krzyżyka, zazwyczaj wykonanego ze srebra, są niewiarygodnie ładną ozdobą, która w rzeczywistości przemawia nie jedynie do osób wierzących, lecz również dla przykładu do osób interesujących się gotykiem.

Istnieje właśnie niezła strona (http://www.amilado.pl/torby-medyczne/torba-medyczna-psp-r1-rescue-bag-1-rb1/), która zawiera ważne informacje na omawiany temat, więc nie czekaj tylko przestudiuj ją szczegółowo.

Srebrny krzyżyk – e-sentiell.com/pol_m_Bizuteria-Srebrna_Bizuteria-religijna_Krzyzyki-581.html -, pomijając charakterystyczny kształt, ma możliwość mieć tak naprawdę wSzelkiego typu zdobienia oraz wygrawerowane kształty czy napisy, nie napomykając już o ozdobnych kamykach, która to mogą posiadać przeróżne kształty oraz kolory. Takie srebrne krzyżyki mają możliwość w rzeczywistości być cząstką nie tylko naszyjnika – niewiarygodnie często „wplatane” bywają dla przykładu w różne bransoletki na naszą kostkę lub rękę lub są przy nich w postaci mini przewieszki. Poza nimi możemy także odnaleźć je w formie kolczyków. Warto wiedzieć, że krzyżyki zrobione ze srebra występują w bardzo różnych formach, przypominając nie tylko krzyż katolicki, ale także dla przykładu Jerozolimski, czy tak zwany krzyżyk „Atlantów”.

Jak bardzo dobrze wiemy, niektóre krzyże bywają również „ozdobione” wizerunkiem Pana Boga, w czasie gdy inne nie mają go w ogóle lub mają całkiem inny typ ozdoby, na przykład naszego polskiego orła.
Comments are closed.