Który bicykl kupić – poradnik

Który bicykl kupić – poradnik

Który bicykl wybrać? Ile pieniędzy przeznaczyć na zakup? W którym miejscu kupować? Jaką wielkość bicykla wybrać?
Rower to nie dzieło sztuki – jest to urządzenie, które ma służyć określonemu celowi – dojazdom do miejsca pracy, udziałom w rajdach czy rekreacji.

dron

Autor: Dave Lauretti
Źródło: http://www.flickr.com
Wydać winniśmy dokładnie tyle pieniążków, jak dużo wystarczy na bicykl przydający się do naszych zastosowań. Nie ma co płacić za dużo – bardziej kosztowny rower nie zrobi z nas lepszych cyklistów a także nie poprawi naszej kondycji. Nie można przedobrzyć w żadną ze stron. Zbyt tani bicykl, szczególnie dla osoby intensywnie jeżdżącej, będzie ciągłym źródłem kłopotów. Błyskawicznie eksploatujące się elementy, nieoczekiwane dysfunkcje, częste odwiedziny w serwisie.

Sądzisz, że opisane informacje są godne uwagi? Super, zatem na pewno szczegóły tu obroża elektryczna dla psa zamieszczone też Cię zainteresują.

Nadto tani bicykl może się okazać droższy w eksploatacji od tego który kosztuje więcej w dniu kupna. Należy o tym pamiętać, gdy zdecydujemy się na zakup naszego wymarzonego roweru.

Który typ bicykla nabyć? Na pewno dobrany do naszych potrzeb. Nie ma sensu nabywać „górala” do jazdy miejskiej, kiedy w sprzedaży dostępne są stylowe rowery damskie. Przed kupnem bicykla koniecznie zastanówmy się do czego będzie nam służyć, jak intensywnie będziemy nim jeździli jak też czy raczej będzie to jazda spokojna, czy też np. marzy nam się udział w wyścigach. Odpowiednio dobierając rower ustrzeżemy się dwóch rzeczy – niezadowolenia z braku wygody i wydatków w przyszłości.

Należy bowiem mieć pojęcie, że w pewnym stopniu możliwe jest tak przeistoczenie bicykla górskiego na trekkingowy, jak też bicykla szosowego na rower określony do jazdy w trudnym terenie. Jednak częstokroć będzie to tylko substytut należytego roweru, z tej przyczyny lepiej od razu wybrać dobrze.
Comments are closed.