Który wybrać hamak?

Który wybrać hamak?

Odpoczywanie w hamaku kojarzy się z beztroską a także wakacjami pod palmami, ale tymczasem hamak możemy rozwiesić dosłownie wszędzie – w ogrodzie, na balkonie czy w domu.

W jaki sposób kupić hamak doskonale dobrany do własnych wymogów?
Hamaki brazylijskie mogą być użytkowane tak w środku, jak też na zewnątrz budynków. Niektóre modele można rozwiesić między drzewkami, natomiast pozostałe mają stelaż albo system zaczepu do sufitu. Zanim rozpoczniesz przeglądać szeroką ofertę hamaków, zastanów się, jaki rodzaj hamaka chcesz zakupić. Hamak do pokoju może być wykonany z tkanin, jakie nie będą wytrzymałe na czynniki pogodowe, z tej przyczyny nie należy używać go na zewnątrz (a jeżeli już tak się stanie, to należy go chować do budynku po zaprzestaniu użytkowania). Hamak domowy bywa przeważnie podwieszany do sufitu. W sprzedaży możemy znaleźć modele doskonałe do siedzenia (przypominają huśtawki) bądź hamaki do snu.
plaża, lato

Autor: VD
Źródło: http://www.flickr.com

Hamak do ogrodu (zobacz także pojemniki ogrodowe) – może być to hamak tradycyjny, jaki przywiązuje się do drzew albo słupów. Jednak coraz częściej wybierane są również hamaki z poprzeczkami (po bokach znajdują się belki, jakie nieco usztywniają konstrukcję) – jednak mankamentem ich jest fakt, że łatwo z nich zlecieć dlatego nie są rekomendowane dla dzieci. Hamak-huśtawka – przypomina fotel bądź huśtawkę (może być uszyty z rattanu bądź tkaniny).

W sprzedaży możemy znaleźć modele do wykorzystania w domku, na tarasie albo w ogrodzie, jednakże ze względu na montaż od góry wymaga zawieszenia na grubej gałęzi czy też do sufitu (na przykład pod zadaszeniem w ogródku). To rozwiązanie zastępujące huśtawkę, w sam raz i dla osób dorosłych, i dla dzieci.
Comments are closed.