Ćwiczenia na trampolinie, innymi słowy jumping fitness

Ćwiczenia na trampolinie, innymi słowy jumping fitness

Ćwiczenia odchudzające na trampolinie, a więc jumping fitness, to odmiana ćwiczeń fizycznych łącząca w sobie ogromną dawkę zabawy oraz wysiłku.
Skakanie na trampolinie może dać twojemu ciału więcej zysków aniżeli myślisz.

kadr - rower

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Sprawdź, na czym polega jumping fitness i jakie ma zalety. Jumping fitness jest to specjalnie opracowany system treningowy, który pomaga wzmacniać oraz kształtować sylwetkę przy jednoczesnym czerpaniu frajdy z podskakiwania. Do ćwiczeń jest wykorzystywana jednoosobowa trampolina o niewielkich rozmiarach, na której przeprowadza się ćwiczenia zaczerpnięte z różnych sportowych dyscyplin. W większości wypadków jest to zestawienie szybkich i wolnych skoków, ćwiczeń znanych z aerobiku jak też dynamicznych „biegów” w miejscu.
Dzięki rozmaitej technice fitness jumping gwarantuje całościowy hantle gumowane całego ciała, powiększając tak ogólną sprawność, jak także poprawiając kondycję. Udowodniono, że podskakiwanie na trampolinie będzie dziesięć razy skuteczniejsze aniżeli bieganie. Jak to możliwe? Dzięki nieustannym zmianom grawitacji sporzej mięśni jest równocześnie zaangażowanych w ruch, przez co powiększa się efektywność ćwiczeń. Co więcej, w trakcie godzinnego treningu fitness jumping można spalić aż 800 kcal! Jeśli zatem szukasz metody na skuteczną utratę kilogramów, ten rodzaj ćwiczeń jest dla ciebie najlepszy.

Nie tylko na siłowni lecz również w domku warto spróbować samodzielnego treningu (bieżnie) na trampolinie. Do tego celu posłużyć może ci zwyczajna trampolina dla dzieci, chociaż przy regularnych ćwiczeniach zachodzi ryzyko, że szybko się zużyje.
Comments are closed.