Pierścionek zaręczynowy

Pierścionek zaręczynowy

Oświadczyny to wydarzenie, które po dniu ślubu oraz narodzinach malucha są jednym z częściej wspominanych oraz najszczęśliwszych dni w życiu zakochanych w sobie ludzi.
Mężczyzna oświadczając się damie, przekazuje jej pierścionek zaręczynowy.

mierzenie centymetrów

Autor: Tanvir Alam
Źródło: http://www.flickr.com
kolory
facet

Autor: Ravel
To ważny moment, zaś przyjęcie pierścionka oznacza zgodę kobiety oraz przyjęcie oświadczyn, obwieszcza zawarcie związku małżeńskiego obojga.

Nie wahaj się- przejdź do oferty (https://zafaworkwear.pl/), by otrzymać ciekawe fakty na opisywany w tekście zagadnienie. Czekamy z niecierpliwością na twoją recenzję!

Nie bez przyczyny tak dużą uwagę przymocowuje się do wyglądu pierścionka, który od tego momentu staje się nie tylko najistotniejszym i najładniejszym elementem precjozów przyszłej Panny Młodej, jednakże przez wiele lat również przypomina o miłości, a z biegiem czasu staje się również pamiątką rodzinną, przekazywaną z babci na wnuczkę.

Historia pierścionków zaręczynowych dosięga aż starożytnych czasów. To tam 2000 lat przed naszą erą powstawały pierwsze pierścionki, a używano do tego zwykły drut. Dopiero później do tworzenia pierścieni Egipcjanie zaczęli używać szlachetnych surowców takich jak: złoto, kość kości prasowane słoniowa. Obrączki metalowe na znak małżeńskich planów wręczali swoim wybrankom starożytni Grecy a także Rzymianie. Przez długi czas w Rzymie złote pierścienie zarezerwowane były wyłącznie dla osób, o wysokim statusie : lekarzy, senatorów. Dopiero, kiedy ten element biżuterii im się znudził oraz spowszedniał pozwolenie na noszenie pierścionków np. ze złota otrzymywały też osoby zakochane. Wówczas też pierścienie zaczęto przystrajać cennymi kamieniami. Wybór pierścienia zaręczynowego nie będzie zadaniem łatwym, a każdemu mężczyźnie zależy na tym, aby w oczach oblubienicy był on perfekcyjny, stanowił spełnienie jej śnień.

Pierścionek Infinity stanowi wybór doskonały. Pamiętajmy jednak, że pierścienie zaręczynowe mają wymiar jedynie symboliczny, zaś to, co jest najważniejsze, to miłość, jaka łączy dwoje ludzi.
Comments are closed.