Dominikana jako cudowny kraj z gorącym klimatem

Dominikana jako cudowny kraj z gorącym klimatem

Dominikana to wspaniały kraj z idealnym klimatem, gdzie duże temperatury są przez cały rok. Dominikana to piękne, niebiańskie plaże z drobnym piachem w idealnym odcieniu.

parki

Autor: Maciek Lulko
Źródło: http://www.flickr.com
dominikana z niemiec

wycieczki - zbliżenie

Autor: Tomasz Lewicki
Źródło: http://www.flickr.com
Błękitne, czyste i o idealnej temperaturze morze z falami, jakie mogą sprzyjać surferom. To przezroczyste wody i dużo okazji do obserwowania podwodnego świata. Być może nie są to najpiękniejsze rafy koralowe na globie, lecz warto zagłębić się na chwilę i popatrzeć na czar świata podwodnego. Dominikana posiada nadzwyczaj zróżnicowane ukształtowanie terenu. Centralna, pagórkowata część, porośnięta jest tropikalnymi lasami, natomiast brzegi to wielokilometrowe piaszczyste plaże, z których słynie wyspa.
W Kraju brakuje odpowiednich połączeń powietrznych, dlatego należałoby wybierać opcję Dominikana (polecana strona) z Niemiec. Podczas przebywania w tym miejscu koniecznie wypada posmakować doskonałych owoców morza, a już na pewno langusty i ślimaki. Oprócz tego powinno się spróbować również smażonych platanowców i empanady. Jest tam sporo parków narodowych, na terenie jakich można odnaleźć dużo cudownych grot, kaskad i innych cudów przyrody.
Ciągle wiejący pasat pozwala na uprawianie kitesurfingu i windsurfigu przez cały rok. Wczasy na Dominikanie to cudowny wypoczynek. Jedni wybiorą długie wylegiwanie się na piasku, inni kąpiel w błękitnej wodzie, czy też podróżowanie w głąb wyspy. Znakomitym wyjściem na odpoczynek jest zwiedzanie metropolii i jej kolonialnych antyków.

Dzięki bogato rozwiniętej infrastrukturze turystycznej przyjezdni mogą liczyć na relaks najwyższej kategorii.

Jeżeli zaintrygował Cię niniejszy artykuł, to obowiązkowo sprawdź także ten link – ta strona też okaże się dla Ciebie godny zainteresowania.

Luksusowe hotele, miła obsługa i przyjaźnie usposobieni ludzie zezwalają w pełni cieszyć się z uroków tej rajskiej wyspy.

Comments are closed.