Niedozwolone rzeczy na pokładzie samolotu

Niedozwolone rzeczy na pokładzie samolotu

Wakacje, już będą wakacje – głoszą frazy znanej piosenki. I faktycznie,ni stąd ni zowąd, sezon letni zaczął się. A jeśli urlopy to i wyjazdy. Coraz częściej kierunkiem, w który wyruszamy są południowe kraje. Koszt podobny jak w przypadku wypoczynku u nas, ale pogoda pewniejsza. Jeśli już obieramy azymut, to bez wątpienia decydujemy się na lot samolotem. Lot sam w sobie to przeżycie jedyne w swoim rodzaju, dla niektórych budzące strach, jednak w wielu sytuacjach, to jedyna sposobność aby trafić do celu.

samolot przed lądowaniem

Autor: Mark Harkin
Źródło: http://www.flickr.com

Wejście do samolotu wiąże się z ciągiem formalności, które należy zrealizować. Stąd na lotnisku wskazane byłoby zjawić jakieś 2 godziny przed planowanym czasem. Oprócz wzięcia ze sobą najważniejszych rzeczy takich jak paszport, wypadałoby poza tym doinformować się, co należy wziąć na pokład samolotu.

Jeśli będziesz zdania, że dobrze by było poznać inny aspekt omawianej sprawy, kliknij tu oraz przeczytaj ponadto więcej szczegółów w treści (https://www.coraltravel.pl/wakacje/Malediwy).

Względy bezpieczeństwa nakazują, które przedmioty można przewozić. W tych nakazach zostały wymienione przedmioty, które możemy zapakować w bagażu kabinowym. Nie każda linia lotnicza posiada identyczne obostrzenia, dlatego nasza lista ma tylko charakter poglądowy. Przed wejściem na pokład obsługa mają możliwość zażądać usunięcia jakiegoś przedmiotu.

Wakacje w Hiszpanii

Autor: TopRank Online Marketing
Źródło: http://www.flickr.com

I tak wszelkie ostre przedmioty są na ogół zabronione. Tak więc: szydełka, skalpele, strzykawki lepiej zostawmy w domu. Wyjątek stanowią szpilki. Środki do ochrony zdrowia takie jak: dezodoranty żelowe, pasta do zębów, tusz do rzęs, płyn do demakijażu, żele są dozwolone w pojemnikach do 100ml. Do samolotu nie można również wnosić alkoholi, które nie zostały zakupione w strefie wolnocłowej.

Ze sprzętem sportowym też bywa różnie. Kule do kręgli można wnieść, ale np. kija golfowego już nie. Tak samo zakaz dotyczy strzał i rzutek. O zakazie posiadania na pokładzie substancji łatwopalnych raczej nie trzeba nikogo specjalnie informować.

Ekscytuje Cię omawiana tematyka? Jeśli tak, to ponadto zobacz link na witrynie (https://www.coraltravel.pl/wakacje/Bu%C5%82garia), która też publikuje takiego typu posty. To bez dwóch zdań zwróci Twoją uwagę.

Przed pakowaniem bagaży trzeba sprawdzić czego nie powinniśmy ze sobą zabierać, żeby przy odprawie nie denerwować się niepotrzebnie. Po co zawczasu psuć sobie uroki urlopu.

Comments are closed.