Przemysł okręgu Śląsk na tle pracy w Polsce

Przemysł okręgu Śląsk na tle pracy w Polsce

W ostatnich latach bezrobocie zarówno w Polsce, jak w Europie staje się co raz poważniejszym problemem. Przykładem może być Hiszpania, gdzie poziom bezrobocia sięga obecnie dwudziestu sześciu procent.

W Polsce jeszcze nie ma tak ciężkiej sytuacji, ale w wielu regionach kraju bez pracy pozostaje spora część zdolnych do wykonywania zawodu młodych osób. Regionem o najwyższym bezrobociu w lutym 2013 roku było województwo podlaskie. Dużo lepiej sytuacja wygląda natomiast w województwie mazowieckim, śląskim czy wielkopolskim.

praca tymczasowa warszawa

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com

Porównując oferty pracy w tych regionach od razu widać, gdzie sytuacja jest znacznie trudniejsza. Przykładowo w regionie województwa śląskiego rozwijał się od lat przemysł. Jest to najbardziej istotny region przemysłowy w Polsce. Śląsk jest okręgiem doskonale skomunikowanym.

Po przestudiowaniu tego wpisu, polecam inne wiadomości na prezentowany temat, które będą nie mniej wciągające.

Na śląsku krzyżują się główne trasy tranzytowe. Województwo śląskie uważa się za najbardziej uprzemysłowiony obszar kraju. Polecam fajna praca tymczasowa warszawa.

Na tych terenach od dziesięcioleci rozwijał się przemysł ciężki.

Jeżeli zainteresował Cię ten artykuł, bez ociągania zobacz dodatkowo inne warte zapoznania się wpisy – na pewno także Cię zafrapują.

Bardzo duże znaczenie ma tutaj przemysł górniczy. Przykładowo Katowicki Holding Węglowy posiada cztery kopalnie a ponadto na Kompanię Węglową składa się aż jedenaście kopalń. Jest to największa firma tego typu w Europie. Kolejną gałęzią przemysłu, która jest bardzo ważna jest przemysł hutniczy. Huty ulokowane są w Chorzowie, Świętochłowicach, Dąbrowie Górniczej i innych. W ziemiach tych ponadto bardzo ważną rolę odgrywa przemysł energetyczny i chemiczny.

Nic więc dziwnego, że teren ten posiada stosunkowo niskie bezrobocie. Co ciekawe wpisując praca” wyskakują na rozmaitych portalach ogłoszenia nie tylko techniczne. Dobry wpływ przemysłu można zauważyć w licznych gałęziach i branżach. W miejscowościach województwa śląskiego poszukuje się pracowników rozmaitych zawodów, zarówno sprzedawcy jak i kierowcy. Całkiem dobrze funkcjonujące fabryki przyczyniają się do tego, że mimo trudnych czasów w wielu branżach, sytuacja na ziemiach śląskich jest całkiem niezła. Nie bez znaczenia są również inwestycje unijne, które w ostatnim okresie również pobudziły sytuację gospodarczą w województwie.
Comments are closed.