O jakiej porze roku warto podróżować w Bieszczady?

O jakiej porze roku warto podróżować w Bieszczady?

Pytanie o to kiedy najlepiej pojechać w Bieszczady jest następnym z serii tych, na jakie odpowiedź zdaje się oczywista.
Gros łazików powie prawdopodobnie zgodnie, iż to lato jest najlepszym momentem na odwiedziny w owych pięknych stronach.

rzeki

Autor: Ana Paula Hirama
Źródło: http://www.flickr.com
Z drugiej jednak strony po sekundzie namysłu każdy kto był w Bieszczadach poza sezonem letnim zdaje sobie sprawę, że odpowiedź może nie być aż tak prosta, szczególnie w wypadku osób, jakie mogą sobie pozwolić wyłącznie na jedną wyprawę w góry w przeciągu roku. Co sprawia, iż co roku Ustrzyki Dolne zdobywają coraz większą rzeszę zwolenników i co roku ściąga tu coraz więcej łazików? Przyczyn jest dużo i to niezależnie od tego czy grzeje słońce czy pada deszcz. Na pewno przynależą do nich cudne górskie trasy z bezkresnymi połoninami, których nie znajdziemy w innych górach w naszej ojczyźnie.

Jeżeli zainteresował Cię omawiany artykuł, to odsyłacz do www pokieruje Cię do podobnych materiałów. Nie zwlekaj tylko kliknij tutaj!

W tych ślicznych górach nie będzie się nudzić rodzina z dzieckiem, czy nawet oseskiem, letnicy przyjeżdżający tu z psem, rowerzyści czy też zwolennicy sportów zimowych.

widok na Giewont

Autor: O.Horbacz
Źródło: http://www.flickr.com
Naszym zdaniem najlepiej jest pojechać w Bieszczady zawsze wtenczas gdy jest tam jak najmniej osób. Taki czas to późna jesień, zima (zimowe kolonie dla dzieci i młodzieży) poza okresem świąt jak też wczesna wiosna. Czekamy na nie z tęsknotą, choćbyśmy mogli wyjechać wtenczas tylko na weekend, czy dosłownie parę dni.

To właśnie w tychże okresach poza sezonem odnajdujemy to co w Bieszczadach jest cenne – zupełną pustkę, przemożne wrażenie ogarnięcia przez przyrodę a także najmocniejszego przestawania z nią. To właśnie owe uczucia powodują, że Bieszczadom oddajemy każdą wolną chwilę a także niejedną myśl każdego dnia.
Comments are closed.