Prasy w hydraulice – do czego je używamy?

Prasy w hydraulice – do czego je używamy?

Wielu osobom obce jest zjawisko LARP-ów. Są to gry fabularne inscenizowane na żywo w terenie. Czasem trwają parę dni, czasem zaledwie kilka godzin. Można porównać je do sztuki w teatrze, oczywiście rozgrywanej bez dokładnego scenariusza. Każdy człowiek wciela się w tam przypisaną rolę i bierze udział w kreowaniu historii.

arapneumatik, przemysł
Co jednak najbardziej przyciąga uwagę w osobach zainteresowanych tymi grami, to ich oryginalne kostiumy.

Po znacznie więcej info serdecznie zapraszam na tęstronę www. Nie wahaj się – polepsz wiedzę na temat omówiony w artykule.

Cudowne, ręcznie tworzone zbroje, szyte na zamówienie kaftany i buty, wykonywane na zamówienie torby i imitacje broni – wszystko to budzi podziw i zwykle kosztuje niemało. Jedna, doskonale zrobiona zbroja skórzana może kosztować nawet dziesięć tysięcy złotych. To nie jest bardzo wygórowana cena Zrobienie jej to trudna i angażująca praca do której potrzeba wielkich zdolności i świetnie wyposażonego warsztatu. Dziwić może, że przy robieniu zbroi wykorzystuje się prasy hydrauliczne, ale tak rzeczywiście jest. Mnóstwo tłoczonych wzorów robi się właśnie w taki sposób. Metodą wykorzystywaną także przy robieniu takich wspaniałych kostiumów jest zgrzewanie.

Zrobienie pojedynczej zbroi czasem zajmuje nawet i parę tygodni. Gdy ma być bogato zdobiona, ma wiele elementów albo przykładowo zrobiona jest z pojedynczych, ręcznie łączonych płytek o powierzchni zaledwie kilku centymetrów. Każdy artysta ma w swoim warsztacie wiele rodzajów nożyków do wykrawania materiałów, młotki, praski, mnóstwo wzorników i mnóstwo różnorodnych elementów, lecz same przybory nie znaczą nic bez prawdziwego talentu. Projekty kostiumów zwykle są odzwierciedleniem upodobań i temperamentu twórcy. Jedne mogą być bardziej mroczne inne delikatne wymagające koronkowej roboty.

Armatura dla stref bezpiecznych: –>

technika próżniowa, arapneumatik
Maszyny w warsztacie artysty parającego sięrobieniem zbroi mogą wyglądać nawet groźnie. Metalowe, wielkie skrzynie, siłowniki hydrauliczne, wyżynarki – wiele tego. Wydaje się, że tematy takie jak budowa (przekładki sandwichowe) maszyn są każdemu z pracowników nieobce. Mimo jednak, że z upływem czasu coraz więcej pracy przy robieniu zbroi da się wykonać z wykorzystaniem maszyn, to jednak idealnych ozdobnych szczegółów nie można wykonać innym sposobem, jak tylko ręcznie. Między innymi dlatego stroje te nie należą do tanich. To owoc wielu dni pracy i ogromnego talentu rzemieślnika, który w każdy element wkłada mnóstwo serca i wysiłku. Dobrze jest o tym pamiętać, gdy będziemy oglądać wspaniałe kostiumy uczestników gry.
Comments are closed.