Wyjazd nad jezioro

Wyjazd nad jezioro

Trudno ukryć, że gdy słyszymy o wczasach nad wodą, to właśnie morze Bałtyckie przychodzi nam na myśl . Krajowe jeziora to niedoceniany, a jakże cenny skarb, który naprawdę warto odkryć.
Niewątpliwym plusem klimatu, panującego nad jeziorem jest to, iż oddziałuje na nas nieomalże od samego początku pobytu.

Mauritius

Autor: Rega Photography
Źródło: http://www.flickr.com
rajgród

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna nie mamy zamiaru podważać niewątpliwych korzyści relaksu nad morzem, jednakże aby zachować sprawiedliwość musimy oznajmić, że na skorzystanie z korzyści nadmorskiego klimatu wymagamy co najmniej dwóch tygodni. Przyjemny nizinny klimat – w przeciwieństwie do nadmorskiego, bodźcowego, zapewnia dosyć stabilne ciśnienie , nie serwuje gwałtownych zmian aury, silnych wiatrów jak też nie stanowi dodatkowego obciążenia dla organizmu. Na zaaklimatyzowanie się starczą zatem już 3 dni.
Wbrew opiniom niektórych, nad jeziorami zupełnie nie jest monotonnie! To doskonałe miejsce do rozpoczęcia przygody z pływaniem, gdyż woda w stojących zbiornikach jest spokojna i starczy zaledwie kilka słonecznych dób, aby zrobiła się dość ciepła. Poza zabawami przy brzegu możemy skorzystać z wielu atrakcji, jak chociażby rejsy łódką czy rowerkiem wodnym.

A w międzyczasie majówka na kocu, przechadzka do pobliskiego lasku, no i obligatoryjnie – nauka łapania ryb! Co prawda klimat nizinny jest dobry dla ludzi z częstymi infekcjami dróg oddechowych, jednakże w ich wypadku bardziej rekomendowane będą obecne na owych terenach iglaste lasy, jakie wydzielają eteryczne olejki, wspierają oddychanie a także aktywizują układ immunologiczny. Co wybrać? Mogą być Mazurskie jeziora, może być także Rajgród.
Comments are closed.