Dzisiejsze oraz sprawne koncepcje magazynowe – regały magazynowe

Dzisiejsze oraz sprawne koncepcje magazynowe – regały magazynowe

Automatyczne magazyny cieszą się teraz coraz większą renomą, ponieważ wpływają na lepszą organizację pracy oraz jej znaczne przyspieszenie. Są ogromnie funkcjonalne i praktyczne, dlatego nowoczesne rozwiązania magazynowe są dzisiaj używane coraz częściej. Dzięki automatycznym magazynom znacznie wzrasta wydajność pracy co jest także zyskowne i bardziej lukratywne.

stary magazyn

Autor: Angelika Dubinska
Źródło: http://www.flickr.com

Pośród nowoczesnych rozwiązań przemysłowych zdołamy wypunktować automatyczne magazyny paletowe, automatyczne magazyny pojemnikowe, oprogramowanie magazynowe oraz także regały – przetestuj regały magazynowe: www.olejnik.pl/ – przemysłowe – paletowe i półkowe. Teraz skupimy się głównie na regałach przemysłowych.

Jeśli chodzi o regały przemysłowe w automatycznych magazynach, to możemy wyróżnić obecnie niemało modeli regałów paletowych, takich jak na przykład regały paletowe tradycyjne, wjezdne, przepływowe i multum innych- . Przykładowo regały przepływowe paletowe tradycyjne są najlepszym rozwiązaniem w magazynach, w jakich niezbędne jest gromadzenie rozmaitych produktów czy towarów na paletach. Za to regały wjezdne pozwalają spożytkować jak najwięcej miejsca w magazynie i maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń.

Regały półkowe na pewno są równie wyśmienitym i bardzo sprawnym rozwiązaniem co regały paletowe. Tutaj również możemy wyróżnić mnóstwo różnorodnych modeli oraz rodzajów regałów półkowych, takich jak na przykład regały półkowe przepływowe. Służą one do gromadzenia produktów oraz towarów na bieżniach rolkowych, a nachylenie bieżni zapewnia swobodne oraz niezwykle łatwe przesuwanie produktów, które są wprowadzane z jednej strony, w kierunku korytarza obsługowego. Ogólnie mówiąc takie regały półkowe (na tej stronie) służą do magazynowania pojedynczych artykułów bądź też pojemników, a ich kluczowym przeznaczeniem jest gromadzenie towarów, jakie są obsługiwane ręcznie.

To tylko początek jeśli chodzi o automatyczne magazyny, albowiem jak już nadmieniliśmy na początku, takich efektywnych rozwiązań magazynowych jest jeszcze mnogość. Jeżeli zależy Ci na usprawnieniu oraz poprawieniu pracy w magazynie, to niewątpliwie należałoby zainteresować się tymi nowoczesnymi rozwiązaniami.

Comments are closed.