Jeździectwo – co warto wiedzieć o konnej jeździe

Jeździectwo – co warto wiedzieć o konnej jeździe

Każdy, kto choć jeden raz próbował dosiąść rumaka, wie, że jeździectwo to jeden z najwspanialszych sposobów na kontakt z przyrodą. Najlepsza pora na zapoczątkowanie przygody z na koniu to lato.
Coraz więcej ludzi przekonuje się, iż jazda konna jest radością osiągalną nieomalże dla wszystkich, niezależnie od pogody.

Warto mieć ubezpieczenie

Już spokojny spacerek po łąkach stanowi dla mieszczucha niezapomniane doznanie.

Jeśli ciekawi Cię ten temat, odszukaj więcej (http://www.sklep.sport-max.pl/pol_m_Kategorie_Weglowodany_Carbo-2385.html) informacji na ten wątek, które będą bardzo interesujące i zapewne wciągną Cię zupełnie.

Rozwój rekreacji, a nawet wykorzystanie tych zwierząt w lecznictwie sprawia, że wierzchowce wracają do mody. Wczasy w siodle, kilkudniowe rajdy konne, pokazy, zawody skoków i wyścigi wszelkie te konkurencje zdobywają coraz to więcej zwolenników. Istnieje duża rozmaitość ras koników. Jednakże najczęściej słyszy się o podziale rumaków na gorącokrwiste – wierzchowce lekkie, szlachetne do jakich zaliczamy głównie araby, angloaraby, oraz wierzchowce zimnokrwiste, dla przykładu ardeny.

jazda konna

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejszą częścią stroju jeździeckiego jest nakrycie głowy, zatem toczek wykonany ze sztywnego plastiku i pokryty czarnym aksamitem. Nieodzowne będą też odpowiednie, wysokie buty, zaś przed otarciami najskuteczniejszą ochronę stanowią bryczesy czyli spodnie (spodnie softshell) pozbawione szwów ze specjalnymi wzmocnieniami na wysokości kolan. Istotnym fragmentem odzienia są również rękawiczki. Zawodników startujących w takich konkurencjach jak ujeżdżenie obowiązuje bieluśka koszula, bryczesy oraz frak w kolorze czarnym czy też czerwonym. Ogłowie dla wierzchowca a więc uzda złożone jest z wędzidła oraz całego zestawu skórzanych pasów zakładanych na końską głowę jak też powiązanych z wodzami.

Wierzchowce używane do skoków czy też dużo spacerujące po kamiennej nawierzchni otrzymują podkowy, natomiast w zimie czy też przy bardzo trudnych warunkach do podkowy wkręca się hacele.
Comments are closed.