Nad morze czy też nad jeziora, na co się zdecydować?

Nad morze czy też nad jeziora, na co się zdecydować?

Nad morze czy te jeziora? Jest to powszechny dylemat wczasowiczów. Każda z tych opcji posiada swoje walory oraz wady, a w naszym kraju na szczęście mamy ten komfort, że możemy wybierać pomiędzy wieloma możliwościami.
Niekiedy możemy mieć tak zwane 2 w jednym.

busy

Autor: Artur Malinowski
Źródło: http://www.flickr.com
Ogromnym atutem nadbałtyckiego klimatu jest czyściutkie, nadmorskie powietrze pozbawione kurzu, spalin jak też różnych zarazków.hiperłącze do wpisu (eccoholiday.com/hotel/portugalia/madera/melia-mare-resorts-hotel/)Mieści za to jod, jaki korzystnie wpływa na organizm. woda w morzu również niesie dobrodziejstwa – wpływa na krążenie krwi, a fale są świetnym masażem dla muskułów. Nad morze powinny wyruszyć się w szczególności jednostki z niedoczynnością tarczycy, alergią, chorobami serca albo układu krążenia. Nad morzem jest także mnóstwo atrakcji, jak kina, muzea, parki rozrywki itd. W razie paskudnej pogody nie będzie kłopotu ze odszukaniem alternatywy. Można też uprawiać sporty wodne, jak kitesurfing. Jednak potrzeba dosyć wiele skwarnych dni, aby woda zdążyła się ogrzać, natomiast w sezonie odnalezienie miejsca na plaży czasami graniczyć może z cudem.
opinie

Nad jezioro natomiast powinny wybrać się osoby, które pragną ciszy i spokoju na łonie natury. Klimat takowych terenów wpływa antydepresyjnie na ustrój, zaś otaczające bory tworzą cudny mikroklimat. Taki Pobyt służył będzie szczególnie osobom z problemami z narządami ruchu, z ciśnieniem oraz z układem krążeniowym.

Następnym atutem jest fakt, iż woda nierzadko jest czystsza oraz cieplejsza aniżeli w morzu, zaś na plażach łatwiej odnaleźć spokojne miejsce. Kiedy planujemy wakacje – (domy letniskowe) z maluchami nad jeziorkiem nie trzeba się o nie martwić tak, jak nad morzem.
Comments are closed.