Jak zatroszczyć się o męskie włosy? O jakich sprawach każdy mężczyzna musi pamiętać? Co jest najbardziej ważne?

Jak zatroszczyć się o męskie włosy? O jakich sprawach każdy mężczyzna musi pamiętać? Co jest najbardziej ważne?

Dosyć częstym problemem mężczyzn jest układanie dłuższych włosów. Już od paru sezonów modne są fryzury, gdzie boki i tył ścinane są krótko, zaś góra pozostawiona jest dłuższa. Przy tego typu strzyżeniu obowiązkowa jest pielęgnacja włosów oraz ich codzienne układanie.

fryzury męskie krótkie boki i tył

Autor: ForElite.pl
Źródło: ForElite.pl
A najczęściej męskie włosy są sztywne, tak więc nie jest to zbytnio proste. Najbardziej ważny jest w tym przypadku dobry szampon, powinien być nawilżający. Jest w stanie zmiękczać włosy, staną się one w większym stopniu podatne na układanie. Jeżeli nie będziemy o tym pamiętać może się zdarzyć, że włosy będą bardziej przesuszone, a więc szorstkie w dotyku. Odnosi się to również do włosów kręconych czy falowanych, czy takich pomysłów, jak fryzury męskie krótkie boki i tył. Dosyć istotnym błędem jest stosowanie pianki, ponieważ jeszcze znaczniej wysusza włosy, co osłabia ich kondycję oraz utrudnia układanie. Jak planujemy łatwo unieść dłuższe włosy do góry, to idealnie sprawdza się do tego celu mocno utrwalająca pasta lub żel.

Łatwiej ją zastosować, ponieważ musimy po prostu nanieść ją na wilgotne włosy i wysuszyć. To powoduje, iż mogą one zyskać strukturę i będą bardziej podatne na modelowanie. Jak jednak fryzura charakteryzuje się dość długą górą, to niezbędnie trzeba będzie wytapirowac włosy od nasady oraz utrwalić je dobrym lakierem. Tapir może utrzymać dosyć niesforne oraz zbyt cienkie włosy, jednocześnie dzięki temu zabiegowi będzie ich jakby więcej, bo optycznie powiększa się ich objętość. To świetne wyjście dla włosów z tendencją do wypadania, gdyż dość często góra jest wtedy znacząco przerzedzona.

jak układać włosy męskie

Autor: Jordon B
Źródło: http://www.flickr.com
A jak układać włosy męskie innego typu? Jeśli mamy włosy kręcone, a chcemy mieć fryzurę bez fal oraz loków, to przed ich układaniem wyprostujemy włosy prostownicą. Na pewno łatwiej będzie wtedy nad nimi panować. W innym przypadku, kiedy włosy są proste, a planujemy, by były w tak zwanym „artystycznym nieładzie” najlepiej jest zakręcić końcówki włosów lokówką lub prostownicą. Będą one w tej okoliczności bardziej podatne na modelowanie. Do ostatecznego ułożenia fryzury najbardziej odpowiedni będzie lakier, pozwoli on zachować kształt i objętość na dłużej.
Comments are closed.