Metody na tanie bilety

Metody na tanie bilety

Zapewne nie raz z niedowierzaniem słuchaliśmy opowieści o znajomych znajomych, którzy za parę groszy polecieli do któregoś z krajów Europy. Czy to realne, żeby polecieć za tak małe pieniądze? Naturalnie! Wprawni poszukiwacze niedrogich biletów orientują się, w jaki sposób przy kupnie biletu oszczędzić nawet kilkaset złotych. Wymaga to jednak nieco uporu i sprytu.

Jak znaleźć tanie loty? Zasada numer jeden: wystrzegajmy się wysokiego sezonu, czyli wakacji czy długich weekendów. Taniej kupimy bilet jesienną porą lub wiosną.

Ceny biletów na stronach tanich linii mogą się zmieniać nawet wiele razy w ciągu dnia. Dlatego istotne jest, o której godzinie je sprawdzamy.

Nie czekaj – czytaj informacje (https://www.skalnik.pl/sprzet-turystyczny/namioty/czteroosobowe), jeżeli zaciekawiły Cię notki z artykułu, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Pod wskazanym linkiem znajdziesz sporo szczegółów.

Ceny z reguły idą w górę tuż przed weekendem, albowiem logiczne jest, iż wtedy mniej osób pracuje, toteż więcej ma czas na planowanie urlopów i rezerwowanie biletów. W weekendy nie pracują również działy odpowiadające w firmach

lot samolotem

Autor: Mark Harkin
Źródło: http://www.flickr.com

lotniczych za ceny biletów. Ceny biletów, z tego samego powodu, rosną też wieczorem. Dobrze jest dlatego sprawdzać ceny biletów kilka razy w ciągu dnia i po prostu czyhać na okazję. Jedno jest pewne: im więcej czasu poświęcimy na szukanie biletu, tym większa szansa na lepszą cenę.Dalsza rada: im wcześniej bilet kupimy, tym mniej zapłacimy. Korzystajmy też z promocji. Jeśli nie jesteśmy szczególnie przywiązani do jednego kierunku, udajmy się tam, gdzie na daną chwilę jest tanio. Ażeby przekonać się, do jakiego kraju w danym momencie są najlepsze ceny biletów, najlepiej wystukać w wyszukiwarce podróżniczej opcję „wszędzie”. Warto każdego dnia przeglądać strony linii lotniczych, zestawiać oferty (bądź na bieżąco), szukać promocji. Tak, tak – codziennie, jak można się domyślać najtańsze bilety ”idą” jak przysłowiowe ciepłe bułeczki.

Pamiętajmy by zapisać się do newsletterów. Wtedy zawsze zostaną nam przesłane najświeższe informacje o najlepszych promocjach linii lotniczej. Czytajmy też blogi, strony i fora, na których podróżnicy mają szansę wymienić się informacjami.
Zastosujmy się do przedstawionych rad, a stwierdzimy, iż szukanie niedrogich lotów potrafi być bardzo interesującym zajęciem. A jakże satysfakcjonującym!
Comments are closed.