Odpowiedni dobór kijów do nordic walking

Odpowiedni dobór kijów do nordic walking

Każdy wie, że ruch na świeżym powietrzu świetnie oddziałuje na zdrowie fizyczne i psychiczne, dlatego powinno się odszukać interesującą, należycie dobraną i dobraną do wieku, pragnień, także stanu zdrowia dyscyplinę sportu.

Regularna aktywność fizyczna pomniejsza niebezpieczeństwo rozwoju wielu chorób i polepsza funkcjonowanie systemu immunologicznego.
kolobrzeg

Autor: zeesenboot
Źródło: http://www.flickr.com
Najpopularniejszą i niezwykle przystępną postacią aktywności fizycznej są przechadzki. By owe przechadzki były bardziej skuteczne, należałoby zaopatrzyć się w kijki do nordic walking. Nordic walking to kombinacja zarówno techniki szybkiego marszu, jak i biegu na deskach, z wykorzystaniem specjalnie przeznaczonych do tego kijów. Nordic walking angażuje więcej grup mięśniowych, niż inne formy rekreacji, a przy tym nie obciąża zanadto kości i stawów.
Ważne jest, aby wykorzystywać odpowiednią technikę marszu, bowiem właściwe posługiwanie się kijami umożliwi odciążenie stawów i uruchomi najważniejsze partie mięśni. Ruch na świeżym powietrzu aktywuje pracę jelIT i pomaga szybciej spalić kalorie.
Kurtka adidas Terrex Active Shell

Autor: Adidas
Źródło: Adidas
Wyboru kijów do nordic walking dokonujemy zależnie od wzrostu. Powinny one być należycie przystosowane, ażeby zabezpieczać stawy. Jeżeli zdecydujemy się już na wykonywanie takiej dyscypliny, istotne jest, byśmy trenowali systematycznie. Tylko wówczas nasza praca będzie w pełni efektywna i bardzo dobrze wpłynie na cały nasz system.

Powinno się więc rozbudzić głęboką wewnętrzną motywację, jaka zezwoli na trwałe zespolić się ze sportem i długo radować się zdrowiem i dobrą sylwetką.

Czy chcesz zgłębić dodatkowe porady? Jeżeli tak, to zobacz w witrynie (http://www.skalnik.pl/maillon-rapide) inne informacje dotyczące tej kwestii – link jest tu.

Nordic walking to dyscyplina dla każdego, bez względu na wiek, płeć, czy zainteresowania.

Comments are closed.