Wiosenne porządki w szafie

Wiosenne porządki w szafie

Co jakiś czas trzeba zarządzić porządki w szafie. Jeżeli porządki wiosenne dopiero przed Tobą, poznaj sposoby na składowanie okryć, ażeby nie trzeba ich było prasować po każdym wydobyciu z szafy.

sanatorium

Autor: Ana Paula Hirama
Źródło: http://www.flickr.com
Sprawdź również, jak praktyczne wyposażenie szafy ułatwi Ci opanowanie nieładu w ciuchach. Kostiumu leżące na półkach nie muszą poukładane być w duże stosy. Trudno wówczas wyjmować te leżące u spodu, zaś poza tym zazwyczaj używamy tych leżących na górze. Niższy stosik na półce gwarantuje także lepszą wentylację ciuchów. Stąd półki nie muszą być zanadto wysokie. Na składane bluzy, koszulki jak też swetry potrzebujesz półek o szerokości 45-60 cm jak też wysokości 30 cm. Wygodne półki na pościel jak też ręczniki posiadają szerokość 50-100 cm oraz wysokość 30-40 cm.

samochody

Autor: Wawel Service
Źródło: Wawel Service
las

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Stroje wiszące na wieszakach muszą być powieszone luźno – co najmniej 3 cm jedna od drugiej.

Masz zamiar odnaleźć inne tego rodzaju artykuły? Jeśli tak, ta wskazówka z serwisu (http://www.naturalhotel.pl/) jest warta uwagi, gdyż dotyczy pokrewnej tematyki.

Na koszulkę, sukienkę, bluzeczkę potrzebujesz około 7 cm drążka. Na drążku rozciągłości 100 cm zmieści się 14-15 sztuk okryć. Na marynarkę, płaszcz oraz żakiet potrzebujesz 11-12 cm drążka. Na drążku o długości 100 cm możemy zatem zawiesić jedynie 8 sztuk. Rozstaw drążków na wiszące kostiumy należy dostosować do długości kreacji. Na krótkie kiecki jak też koszule potrzebujesz miejsca o wysokości 100 cm. Spódnice a także płaszcze wieszamy na drążkach utwierdzonych na wysokości 140 centymetrów. Odzież drobną, ścierki i ręczniki korzystniej magazynować w pojemnikach, przegródkach, lub koszach niż na półkach.

Szuflady na bieliznę jak też krawaty nie powinny być głębsze niż 12 cm, na ścierki – 30-40 cm. Kurtki puchowe oraz pozostałą zimową odzież wierzchnią przechowujemy w specjalnie do owego celu określonych pokrowcach.
Comments are closed.