Jak ubrać się na rower? To zależy od tego czy udajemy się w dalekie trasy czy wręcz przeciwnie jedynie rekreacyjnie?

Jak ubrać się na rower? To zależy od tego czy udajemy się w dalekie trasy czy wręcz przeciwnie jedynie rekreacyjnie?

Właściwe ubranie na rower jest bardzo potrzebne, jeśli chcemy mieć komfort w nawet najgorszych warunkach. O jakich rzeczach przede wszystkim należy pamiętać i co mamy do wyboru? Bardzo ważne są potówki. Jest to typ koszulki, która bardzo przylega do ciała. Niektórzy zakupują potówki o rozmiar mniejsze niż koszulki, można w ten sposób robić, ale pamiętajmy, aby tak dobrana potówka nie ograniczała swobody poruszania się, bo będzie to niesamowicie irytujące.

Rowerzyści

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
Głównym zadaniem takich koszulek jest odprowadzanie potu na zewnątrz, dzięki temu skóra jest sucha. Co ważne zapobiega to wychładzaniu ciała, a przy okazji sprawia, że skóra nie wydziela niemiłego zapachu. Ta pierwsza warstwa jest zalecana nie jedynie dla osób, które jeżdżą wysiłkowo, lecz także dla dojeżdżających rowerem codziennie do pracy.

Co ważne, luźne koszulki na rower nie są w stanie dać nam takiego odprowadzania potu ze skóry, ponieważ nie opinają skóry. Potówki świetnie sprawdzają się podczas jazdy po górach. Usuwają pot w trakcie intensywnych podjazdów, ale również ochraniają przed zimnem podczas szybkich zjazdów. Kolejna warstwa, którą na siebie warto założyć to koszulka – poprzednia strona – na rower. Sporo ludzi kupuje koszulki bawełniane, ale te nadają się jedynie do mało intensywnej jazdy. Jest tak, ponieważ kiedy się szybko spocimy, to przez całą drogę będziemy mieć nieprzyjemnie mokrą koszulkę, która będzie długo schła. Jak dużo może kosztować taka odzież – oferta koszulek z nadrukiem?

Prawdą jest, iż za jakość z pewnością musimy trochę zapłacić. Dajmy na to, koszulka w kwocie 40 złotych z pewnością będzie dobra do rekreacyjnej jazdy po okolicy. Wtedy warto sobie zadać pytanie, po co nam w ogóle koszulka, jeśli chcemy sporadycznie i na mniejsze dystanse korzystać z roweru?

Jednocześnie, przy bardzo intensywnym uzywaniu, tanie koszulki tak naprawdę dość szybką tracą swoje cechy. Mają obniżoną wytrzymałość, gorsze jest pozbywanie się potu i tak dalej. Jeżeli wiec chcemy coś kupić na dłuższe trasy, to dobry jest zestaw: potówka plus dobra koszulka. Najlepsze są koszulki rowerowe z nadrukiem, które wyglądają bardzo profesjonalnie. Do tego z pewnością odznaczamy się w grupie ludzie.

Comments are closed.