W jakich sytuacjach kolor przestał być ekstrawagancją i został plusem dobrze zestawionego stroju.

W jakich sytuacjach kolor przestał być ekstrawagancją i został plusem dobrze zestawionego stroju.

Od kiedy moda zaczęła ewoluować w kierunku kolorowych kreacji, barwnych akcesoriów i zestawień z kontrastami, na ulicach zrobiło się nieco weselej i żywiej. Kobiety bardzo szybko zrozumiały, że to co może je wyróżnić z tłumu, to nie tylko spódniczka tak krótka jak się da spódnica, ale barwy, które świetnie grają z figurą, kolorem włosów i temperamentem. Szybko nauczyły się zestawiać ze sobą najróżniejsze odcienie, faktury i wzory materiałów oraz akcentować całość gustownymi dodatkami.

kolorowe skarpetki

Autor: socktok.pl
Źródło: http://socktok.pl/
Zaczęły tracić na znaczeniu szarości i czernie, jakie jakiś czas temu królowały na ulicach począwszy od końca lata aż do końca zimy. A i wiosną w deszczowe dni znacznie więcej było szarych płaszczy niż parasoli. Panom trochę więcej czasu zabrało przestawienie się na myślenie, że elegancja wcale nie musi oznaczać czarnego garnituru i błękitnej albo białej koszuli. Oczywiście, są chwile, gdy taki właśnie zestaw jest najlepszym wyborem. Chodzi o bardziej oficjalne sytuacje towarzyskie albo zawodowe, kiedy niemal obowiązującym kolorem będzie klasyczna czerń.

Poza tymi nielicznymi okazjami, możliwości ubrania mężczyzny również stają się większe. I na całe szczęście panowie także robią się świadomi tego faktu. Coraz częściej można zobaczyć dobrze ubranego faceta w koszuli, której kolor będzie nawet trudny do jednoznacznego określenia, bowiem wygląda jak coś coś między niedojrzałym arbuzem a indyjskim różem.

Granatowy garnitur nie jest już niczym nadzwyczajnym a ostatnimi czasy modne zaczęły być marynarki we wszelkich odcieniach niebieskiego.

Jeśli podoba Ci się prezentowany wpis, kliknij ten link – z pewnością też warto zobaczyć tutaj (http://twojapesa.pl/o-mnie/) kolejny ciekawy materiał!

Poza tym, panowie odważają się wreszcie ubrać kolorowe skarpetki. To duży postęp, gdyż do niedawna jeszcze znakomita większość upierała się, że modne skarpety męskie to skarpety czarne. I kropka. Rzecz jasna, nie należy przesadzać z inwencją i popełniając klasyczne faux pas, założyć białe skarpety do garnituru. Lecz pomijając parę świętości w modzie, cała reszta staje się możliwa do zmodyfikowania w granicach rozsądku bez obawy o to, że facet zakładający różową koszulę od razu będzie posądzony o inne zainteresowania.

Comments are closed.