W jakich sytuacjach kolor przestał być ekstrawagancją i został plusem dobrze zestawionego stroju.

W jakich sytuacjach kolor przestał być ekstrawagancją i został plusem dobrze zestawionego stroju.

Od kiedy moda zaczęła ewoluować w kierunku kolorowych kreacji, barwnych akcesoriów i zestawień z kontrastami, na ulicach zrobiło się nieco weselej i żywiej. Kobiety bardzo szybko zrozumiały, że to co może je wyróżnić z tłumu, to nie tylko spódniczka tak krótka jak się da spódnica, ale barwy, które świetnie grają z figurą, kolorem włosów i temperamentem. Szybko nauczyły się zestawiać ze sobą najróżniejsze odcienie, faktury i wzory materiałów oraz akcentować całość gustownymi dodatkami.

kolorowe skarpetki

Autor: socktok.pl
Źródło: http://socktok.pl/
Zaczęły tracić na znaczeniu szarości i czernie, jakie jakiś czas temu królowały na ulicach począwszy od końca lata aż do końca zimy. A i wiosną w deszczowe dni znacznie więcej było szarych płaszczy niż parasoli. Panom trochę więcej czasu zabrało przestawienie się na myślenie, że elegancja wcale nie musi oznaczać czarnego garnituru i błękitnej albo białej koszuli. Oczywiście, są chwile, gdy taki właśnie zestaw jest najlepszym wyborem. Chodzi o bardziej oficjalne sytuacje towarzyskie albo zawodowe, kiedy niemal obowiązującym kolorem będzie klasyczna czerń.

Poza tymi nielicznymi okazjami, możliwości ubrania mężczyzny również stają się większe. I na całe szczęście panowie także robią się świadomi tego faktu. Coraz częściej można zobaczyć dobrze ubranego faceta w koszuli, której kolor będzie nawet trudny do jednoznacznego określenia, bowiem wygląda jak coś coś między niedojrzałym arbuzem a indyjskim różem.

Granatowy garnitur nie jest już niczym nadzwyczajnym a ostatnimi czasy modne zaczęły być marynarki we wszelkich odcieniach niebieskiego. Poza tym, panowie odważają się wreszcie ubrać kolorowe skarpetki. To duży postęp, gdyż do niedawna jeszcze znakomita większość upierała się, że modne skarpety męskie to skarpety czarne. I kropka.

Każdy nasz odnośnik (https://timebutik.pl/zegarki-damskie-esprit-c-1_67.html) prowadzi wyłącznie do przydatnych stron, na których przeczytać możesz o istotnych sprawach. Nie zwlekaj, jedynie kliknij w ten link!

Rzecz jasna, nie należy przesadzać z inwencją i popełniając klasyczne faux pas, założyć białe skarpety do garnituru. Lecz pomijając parę świętości w modzie, cała reszta staje się możliwa do zmodyfikowania w granicach rozsądku bez obawy o to, że facet zakładający różową koszulę od razu będzie posądzony o inne zainteresowania.

Comments are closed.