Gdzie kupić opony na najbliższy sezon?

Gdzie kupić opony na najbliższy sezon?

Opony to przedmiot codziennego użytku dla dużej liczby osób na całym świecie. Rozrożnia się duzi rodzajów opon – do aut osobowych, ciężarowych, do urządzeń wykorzystywanych w rolnictwie i przemyśle czy w końcu do rowerów. Każda z tych opon może się również różnić wyglądem bieżnika i twardością zastosowanej| gumy. Służy to przystosowaniu powstającego produktu do danego podłoża czy warunków atmosferycznych. Najbardziej zaawansowane technologicznie są opony wykorzystywane w wyścigach i rajdach samochodowych. Ich żywotność jest jednak bardzo krótka – każdy kierowca wykorzystuje w ramach wyścigu formuły pierwszej nawet parę kompletów ogumienia.

Ogumienie dla kierowcyWłaściciele aut osobowych powinni mieć świadomość jak wielkie znaczenie w aspekcie ograniczenia zagrożeń mają nowe opony. Umożliwiają one idealną przyczepność w najbardziej wymagających warunkach atmosferycznych i eliminują zagrożenia.

Zobacz więcej porad w serwisie – pokażą inny aspekt sprawy. Nie obawiaj się – one dotyczą omawianej kwestii, zatem także Cię zainteresują!

Opony (więcej na stronie) bieżnikowane, z uwagi na mniejszą niż normalnie warstwę tworzywa, cechują się sporą podatnością na uszkodzenia o charakterze mechanicznym, niż opony nowe (*link do sklepu). Większa cena pociąga więc za sobą większą wytrzymałość, co miewa spore znaczenie na przykład podczas szybkiej jazdy w ramach autostrady. Tak samo jest w przypadku opon wykorzystywanych w samochodach ciężarowych.Opony do ciężarówek są zazwyczaj bardziej obciążone, powinny być więc regularnie wymieniane.

Ogumienie do zadań specjalnych

obrazek

Źródło: http://sxc.hu/

Urządzenia przemysłowe również potrzebują odpowiedniego rodzaju ogumienia. Wykonanie takiego elementu może wymagać czasem dużej ilości materiału i specjalnych urządzeń. Stąd też opony przemysłowe, których ceny sięgają nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych za sztukę. Taki koszt dotyczy jednak głównie ogromnych wywrotek używanych przy wyrobiskach, których pojemność jest ogromna. Część opon musi wytrzymać spore obciążenie, przy zachowaniu niewielkiego rozmiaru – jak w przypadku opon stosowanych w dźwigach, czy dużych naczepach (*e-sklep). Dla zmniejszenia obciążenia stosuje się wówczas więcej kół, które mają na celu równomierne rozłożenie ciężaru. Opony do takich urządzeń są również produkowane ze specjalnej odmiany gumy, w technologii innej niż tej stosowanej dla opon do samochodów osobowych.

Comments are closed.