Które buty są dobre do grania w piłkę nożną? Jaki typ korków warto wybrać? Sprawdź od czego to zależy

Które buty są dobre do grania w piłkę nożną? Jaki typ korków warto wybrać? Sprawdź od czego to zależy

Amatorzy, jak i bardziej zaawansowani użytkownicy dosyć często miewają problem, żeby wybrać właściwe buty sportowe. Nie jest łatwo znaleźć buty, które będą wytrzymałe przez cały sezon. Jednocześnie, takie same modele układają się inaczej na każdej stopie. Na co w związku z tym zwracać uwagę podczas zakupu obuwia piłkarskiego?

Nowoczesne buty piłkarskie

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com
Bardziej znani producenci tworzą korki w trzech podstawowych klasach: niskiej, średniej i wysokiej. Każdy z tych poziomów ma trochę inne zastosowanie, w jednej serii buty danych klas różnią się od siebie, choć z zewnątrz są do siebie podobne. Klasa niska, jak sama nazwa mówi, to po prostu obuwie rekreacyjne, typowo amatorskie. Klasa niska wydawałoby się, że odnosi się do czegoś słabego, niskiej jakości, jednak w tak naprawdę te buty są tak po prostu nazwane, w rzeczywistości są to całkiem trwałe modele, po prostu porównując do pozostałych klas wypadają gorzej. Możesz to sprawdzić odwiedzając nasz serwis Hurtownia S.C. .

Środkowa klasa to już buty treningowe, wyprodukowane z lepszej jakości surowców, natomiast klasa wysoka to korki meczowe, które zapewniają wysoki komfort.

Są na pewno nie tak ciężkie, mają zastosowane systemy kontrolowania piłki, jednocześnie te zalety wpływają na cenę, która jest o wiele wyższa od butów z poziomów niżej. Jednocześnie, niezależnie od modelu wytrzymałość takich butów powinna być identyczna.

Chciałbyś odszukać analogiczne publikacje na taki wątek? Ta użyteczna witryna (http://www.vivamedica.pl/uslugi/fizjoterapia/) przedstawia dokładnie to, czego poszukujesz.

Każdy typ obuwia przeznaczony jest na inną nawierzchnię, tak to wygląda z lankami, jak lanki ace, wkrętami czy butami na hale. Miejmy na uwadze to, że nieodpowiedni dobór obuwia w stosunku do nawierzchni sprawia, że gra się znacznie trudniej, a buty szybciej się eksploatują.

Cholewka butów piłkarskich może być wykonana z materiałów syntetycznych lub ze skóry naturalnej.

Jeżeli wybierzemy te ze skory musimy wiedzieć, iż w trakcie używania “rozbijają” się one o mniej więcej 0,5 centymetra, dlatego sporo sportowców zakupuje bardziej ciasne obuwie. Materiały fabryczne stosowane przy produkcji butów piłkarskich gwarantują ich użytkownikowi ten sam stopień komfortu, co korki wyprodukowane ze skóry naturalnej.

Jeżeli przedstawiony tekst Cię zafrapował, to bez ociągania kliknij ten link, ponieważ on także Cię zaciekawi – to bardzo użyteczna oferta!

Duża ilość zawodników też ceni sobie buty wykonane z nowoczesnych surowców sztucznych. Przy tym, to które zakupimy buty w zależności od materiału jest indywidualną decyzją zawodnika.

Comments are closed.