W jakich miejscach można znaleźć raj na ziemi czyli co ciekawego mogą zaproponować dla odwiedzających Malediwy.

W jakich miejscach można znaleźć raj na ziemi czyli co ciekawego mogą zaproponować dla odwiedzających Malediwy.

Na pięknych wodach na Oceanie Indyjskim położony jest archipelag wspaniałych wysp, znany jako Malediwy. Zajmuje on około 300 kilometrów kwadratowych, na których znajduje się więcej niż tysiąc wysepek oraz wysp, zlokalizowanych na 26 atolach. Malediwy zawdzięczają swój niezwykły charakter bardzo specyficznemu położeniu.

Podstawę tego archipelagu tworzą podwodne szczyty górskie, na których przez tysiące lat rosły koralowce, budując coraz to nowe wyspy. Lecz to, co jest tak wielkim bogactwem archipelagu będzie niedługo także jego przekleństwem. Mianowicie wyspy nie wystają prawie wcale ponad poziom wód, i przy ciągłym podnoszeniu się stanu oceanów za kilkadziesiąt lat grozi im zupełne zatopienie.

Interesujący tekst? Bardzo nam przyjemnie. Jednocześnie gorąco zapraszamy na (https://www.saleweselne.com/koszalin-1/) naszą nową stronę, gdzie wyszukasz dużo dodatkowych opisów.

Jednak obecnie stały się jednym z najpiękniejszych turystycznych rajów, a wycieczki na Malediwy od wielu lat cieszą się ogromną popularnością. Zresztą trudno się temu dziwić, bo rzeczywiście archipelag ten zachwyca nie tylko wspaniałą aurą, błękitnymi wodami, ale też spokojem, ciszą i wytchnieniem od wszechobecnego zgiełku.

Malediwy na oceanie

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

Malediwy (więcej i więcej) ze względu na swoje położenie praktycznie przez cały rok oferują doskonałe warunki do odpoczynku. Co prawda w okresie między kwietniem a grudniem występuje trochę więcej opadów, jednak bez przerwy temperatura nie powinna spaść poniżej 25 stopni. Jeśli się dorzuci do tego turkusowy, przepiękny ocean i ciągnące się kilometrami piaszczyste plaże, to skojarzenia z rajem będą zupełnie zrozumiałe. Ale Malediwy to nie tylko samo plażowanie i leniuchowanie.

Niesamowicie bujna tropikalna przyroda na części wysp zachęca do wędrówek, a jeszcze więcej bogactwa oferuje świat pod wodą. Malediwy stały się bowiem jednym z najbardziej popularnych miejsc do nurkowania, nie tylko ze względu na oszałamiająca przyrodę, ale także liczne wraki, które można zwiedzać. Tak duża popularność tego miejsca miała wpływ na duże poszerzenie turystycznej propozycji w ostatnich latach. Wycieczki Malediwy last minute oferowane bywają przez zwiększającą się liczbę biur turystycznych, a jak na razie nie brakuje na nie chętnych.
Comments are closed.